Pierwsze zwycięstwo Rekordu, Podbeskidzie z kolejną porażką [zdjęcia]

Rekord Bielsko-Biała wygrał w Grudziądzu z Olimpią 1:0 (0:0). Było to pierwsze, historyczne zwycięstwo biało-zielonych w II lidze. Podbeskidzie na własnym boisku przegrało z Polonią Bytom 0:1 (0:0).

Oba bielskie zespoły grały dziś prawie równolegle. Od 15.00 Podbeskidzie podejmowało na Stadionie Miejskim Polonię Bytom. Górale zaczęli nie najgorzej. Szanse mieli Bartosz Florek i Szymon Gołuch. W obu przypadkach dobrze interweniował bramkarz Poloni, Axel Holewiński. Swoje szanse mieli także goście, jednak albo dobrze bronił Konrad Forenc, albo piłka mijała bramkę Podbeskidzia.
Kluczowa dla losów meczu była 44 minuta meczu, gdy drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Michał Willman. Warto zauważyć, że oba upomnienia bielski zawodnik otrzymał za faule na połowie przeciwnika.
W drugiej połowie na boisku widać było osłabienie Górali. Zwycięską bramkę w 62 minucie z  rzutu karnego strzelił Kamil Wojtyra. Chwilę wcześniej w polu karnym faulował wprowadzony pop przerwie Mateusz Ziółkowski.

Zdecydowanie lepiej spisał się dziś Rekord, który godzinę po Podbeskidziu rozpoczął swój wyjazdowy mecz z Olimpią Grudziądz. Bramkę na wagę zwycięstwa kilka minut po przerwie, po wrzutce z rzutu wolnego zdobył głową Michał Bojdys.
Była to historyczna, pierwsza wygrana Rekordu na szczeblu II ligi. Dzięki zwycięstwu biało-zieloni zdobyli pierwsze trzy punkty i aktualnie są na jedenastym miejscu w tabeli. Podbeskidzie ma na swoim koncie zaledwie jeden punkt i jest czternaste.

Podbeskidzie – Polonia Bytom 0:1 (0:0)
0:1 Kamil Wojtyra (62’, karny)
Podbeskidzie: Konrad Forenc - Michał Willmann, Kornel Osyra, Marcin Biernat, Daniel Dziwniel - Bartosz Florek (64’ Lucjan Klisiewicz), Michał Bednarski (75’ Mateusz Kizyma), Paweł Czajkowski (75’ Jan Majsterek), Marcel Misztal (46’ Mateusz Ziółkowski), Linus Rönnberg (64’ Radosław Zając) - Szymon Gołuch.

Olimpia Grudziądz – Rekord Bielsko-Biała 0:1 (0:0)
0:1 Michał Gojdys (49’)
Rekord: Paweł Florek - Konrad Kareta, Michał Bojdys, Mateusz Pańkowski - Kacper Kasprzak (65’ Zbigniew Wojciechowski), Piotr Wyroba (83’ Jakub Ryś), Tomasz Nowak, Mateusz Klichowicz (83’ Daniel Kamiński), Michał Śliwka, Hubert Żyrek (83’ Szymon Młocek) - Daniel Świderski (65’ Jan Ciućka)