Koniec sezonu dla Basket Hills

Nie udała się wyprawa koszykarzy Basket Hills do dalekiego Białegostoku. Bielszczanie przegrali drugi mecz z Żubrami i zakończyli sezon. Mimo porażki pozostawili po sobie jednak dobre wrażenie.

Po zeszłotygodniowej domowej porażce (81:86), aby podtrzymać szansę dalszej gry w play-offach, Basket Hills musieli dziś pokonać zespół Żubrów w ich hali w Białymstoku. Niestety, mecz nie rozpoczął się dobrze dla podopiecznych trenera Grzegorza Błotko. Po niespełna czterech minutach gry gospodarze prowadzili już 11:0. „Hillsi” się jednak nie załamali takim obrotem sprawy, podjęli walkę, a w końcówce pierwszej kwarty zdobyli 10 punktów z rzędu i zakończyli tę część prowadzeniem 18:17.

O drugiej kwarcie bielszczanie będą chcieli szybko zapomnieć. Zdobyli w niej zaledwie 3 punkty. Tymczasem gospodarze trafiali do kosza regularnie zdobywając z rzędu aż 19 punktów. Po pierwszej połowie Żury prowadziły 40:20 i losy spotkania wydawały się przesądzone.

Jeśli ktoś z kibiców liczył na pościg bielszczan, podobny do tego z końcówki pierwszej kwarty, srogo się przeliczył. Gospodarze kontrolowali przebieg spotkania i w 28. minucie prowadzili już 63:30. W końcówce kwarty, za sprawą rzutu za 3 punkty Oskara Janickiego oraz 2 punktów Szymona Łukasika, bielszczanie zmniejszyli różnicę i ta część meczu zakończyła się wynikiem 63:35.

W czwartej kwarcie Żubry nadal kontrolowały przebieg spotkania, które ostatecznie zakończyło się wynikiem 83:53.  Było to drugie zwycięstwo zespołu z Białegostoku w rywalizacji play-off i to właśnie Żubry będą walczyły w kolejnej rundzie o awans do I ligi.

Tym samym sezon 2023/2024 dla Basket Hills zakończył się. Mimo porażki z Żubrami trzeba docenić dobrą postawę zespołu Grzegorza Błotko. Kibice licznie odwiedzający halę Victoria przeżyli dzięki grze "Hillsów" wiele emocji. Przypomnijmy, że w sezonie zasadniczym bielszczanie wygrali 27 spośród 30 spotkań i zajęli drugie miejsce w grupie C ustępując Polonii Bytom jedynie gorszym bilansem małych punktów. O tym, że był to dobry sezon dla bielskiego zespołu świadczy wybór Wojciecha Zuba (na zdjęciu) na najlepszego koszykarza rundy zasadniczej w grupie C. Zub wraz z z Szymonem Łukasiakiem zostali także wybrani do najlepszej piątki sezonu grupy C.

Enea Żubry Chorten Białystok – Basket Hills Bielsko-Biała 83:53 (17:18, 23:2, 23:15, 20:18)

Basket Hills: Zub (6), Mamcarczyk (10), Łukasiak (18), Kozaczka (3), Koćma (3) oraz Janicki (3), Szybowicz, Adamus, Fenrych (2), Rejowski (8), Wróbel i Medes