Siatkarki BKS bliżej podium

BKS Bostik ZGO wygrał pierwszy mecz o brązowy medal z Budowlanymi Łódź 3:0. Do zdobycia medali bielszczankom brakuje jeszcze dwóch zwycięstw.

Mecz zaczął się dobrze dla bielszczanek. Dzięki dobremu serwisowi, atakom ze skrzydeł i dobrym blokom BKS szybko objął kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddał do końca pierwszego seta. Partia zakończyła się pewnym zwycięstwem podopiecznych trenera Bartłomieja Piekarczyka 25:16.

Drugi set był bardziej wyrównany, a w jego środkowej części to nawet przyjezdne objęły kilkupunktowe prowadzenie. Od stanu 11:15, dzięki dobrym zagrywkom Joanny Pacak,  BKS zdobył jednak kolejno 4 punkty i wyrównał, a następnie wyszedł na prowadzenie. Końcówka seta należała do gospodyń, które wygrały 25:20 i objęły prowadzeni 2:0.

Trzecia partia miała podobny przebieg do drugiej. W pierwszej części seta lekką przewagę osiągnęły łodzianki, które w pewnym momencie prowadziły 12:8. Dobre rozegrania Julii Nowickiej pozwoliły jednak na doprowadzenie do remisu 15:15. Ciężar gry wzięła na siebie Paulina Damaske, a przewagę znowu zaczęły zdobywać bielszczanki. Set – podobnie jak drugi – zakończył się wygraną BKS Bostik ZGO 25:20.

W rywalizacji do trzech zwycięstw bielszczanki objęły prowadzenie 1:0. Kolejne spotkanie rozegrane zostanie 16 kwietnia w Łodzi, a do Bielska-Białej siatkarki wrócą w przyszły piątek, 19 kwietnia.

BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała – Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:16:25:20, 25:20)

BKS: Nowicka (3), Pacak (4) Borowczak (9),  Laak (18), Majkowska (7), Damske (14), Mazur (libero) oraz Bidias (1)