Neogotycki pałac w Paszkówce z charakterystyczną wieżą jest jednym z najpiękniejszych pałaców, nie tylko naszego regionu, ale całej południowej Polski. Aby do niego trafić należy zjechać kilka kilometrów z drogi Zator-Skawina.
Obecny pałac wybudowany został, w miejscu starszego dworu, w latach 1865-1870 przez Leonarda Wężyka. Jego projektantem był znany krakowski architekt Feliks Księżarski, projektant m.in. Collegium Novum, siedziby władz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pierwotnie budowla była jednopiętrowa, dodatkowe piętro dobudowano dopiero podczas remontu w latach siedemdziesiątych dwudziestego wieku. Pałac posiada charakterystyczną ośmiokątną wieżę zakończoną krenelażem.
Do roku 1940 pałac pozostawał w rękach rodziny Wężyków. II wojnę światową przetrwał bez zniszczeń, a za czasów PRL przeszedł na własność państwa. Początkowo mieściło się tu kółko rolnicze, później szkoła, ośrodek zdrowia i punkt weterynaryjny. W jednej z części najniższej kondygnacji utworzono pieczarkarnię. Niszczejący coraz bardziej obiekt wyremontowano w latach 1971-75 zamieniając go w pensjonat prowadzony przez Biuro Podróży „Turysta”. W 1997 roku ponownie niszczejący pałac kupił mieszkający w USA biznesmen, Jan Oleksy. Po wyremontowaniu stworzył tutaj hotel i centrum konferencyjne.
Architektura pałacu nawiązuje do stylu neogotyckiego z elementami tzw. neogotyku angielskiego. Niektórzy historycy sztuki określają budowlę jako pseudogotycką. Bryłę pałacu uzupełnia mauretańska wieżyczka oraz ryzality i sterczyny. Pod oknami pierwszego piętra umieszczone zostały ceramiczne płyty z postaciami mitycznymi.
Warto także zajrzeć do wnętrza pałacu, gdzie na uwagę zasługują sklepienia: krzyżowo-żebrowe oraz palmowe, umieszczone na pojedynczym filarze znajdującym się pośrodku sali. Pięknie prezentuje się odrestaurowana, ośmioboczna Sala Lustrzana. Odbywają się tutaj koncerty i spotkania konferencyjne. Znajdujące się na pierwszym i drugim piętrze komnaty zamienione zostały w stylowe pokoje hotelowe.
Wokół pałacu znajduje się XIX-wieczny park w stylu angielskim. Rosną w nim stare lipy, dęby i graby. W parku zachowała się stara piwniczka na wino, wykorzystywana również obecnie.