Podsumowanie sportowego weekendu

Sporo się działo w miniony weekend na sportowych arenach Bielska-Białej.  Dobrze sezon rozpoczęły nie tylko siatkaki BKS-u, ale także futsalistki Rekordu. Cenne zwycięstwa odnieśli piłkarze i futsaliści z Cygańskiego Lasu, a młodzi lekkoatleci KS Sprint przywieżli medal z mistrzostw Polski do lat 16.

Kapitalny start BKS-u Bostik ZGO

Najważniejszym wydarzeniem sportowego weekendu w Bielsku-Białej był pierwszy po wakacyjnej przerwie występ siatkarek BKS-u Bostik ZGO. Podopieczne trenera Bartłomieja Piekarczyka lepiej zaprezentować się nie mogły – pokonały mistrzynie Polski, zespół Lotto Chemika Police 3:0 i zdobyły Superpuchar Polski. Więcej o meczu pisaliśmy tutaj.

Zwycięstwo Rekordu, remis Podbeskidzia

Świetnie spisali się też drugoligowi piłkarze Rekordu Bielsko-Biała. W dalekim Elblągu wygrali z tamtejszą Olimpią 4:2 (1:0). Bielszczanie szybko objęli prowadzenie, bo już w 3 minucie meczu, gdy do bramki gospodarzy trafił Jan Ciućka. Podwyższył, już po przerwie, Daniel Świderski z rzutu karnego.

Piłkarze Olimpii rzucili się do odrabiania strat. W 66. minucie zdobyli gola kontaktowego, a potem jeszcze trzykrotnie pakowali piłkę do bramki bielszczan, jednak za każdym razem sędzia odgwizdywał naruszenie zasad. Trochę spokoju do gry Rekordu wprowadził Mateusz Klichowicz, który w 73. minucie podwyższył na 3:1.

W końcówce Olimpia ponownie zbliżyła się na jednego gola, jednak w doliczonym czasie gry zwycięstwo przypieczętował Jan Ciućka. Rekord wygrał 4:2 i z dorobkiem 8 punktów zajmuje 14. miejsce w tabeli Betclic II Ligi.

Podbeskidzie swój mecz w ramach 10. kolejki II ligi rozegrało w niedzielny wieczór. Przeciwnikiem Górali był tegoroczny spadkowicz, Zagłębie Sosnowiec. Na stadionie przy ulicy Rychlińskiego kibice nie zobaczyli goli, mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Więcej o spotkaniu piszemy tutaj.

Futsaliści Rekordu już liderem

Dobrze wypadli futsaliści Rekordu w pierwszym domowym meczu sezonu 2024/2025. Przypomnijmy, że ze względu na przebudowę hali w Cygańskim Lesie bielszczanie swoje spotkania w roli gospodarza rozgrywają w tym sezonie w hali przy ul. Widok. Mecz z Gwiazdą Ruda Śląska od początku układał się pod dyktando Rekordu. Worek z bramkami rozwiązał już w 4. minucie Mikołaj Zastawnik. Przed przerwą do bramki gości trafiali jeszcze: dwukrotnie Michał Marek, Matheus i ponownie Zastawnik. Po przerwie wynik podwyższyli: Eric Panes i ponownie Zastawnik, kompletując hat-trick. Ostatecznie bielszczanie wygrali 7:2 (5:0) i zostali samodzielnym liderem Fogo Futsal Ekstraklasy.

Dobry start futsalistek, remis piłkarek

Dobrze sezon rozpoczęły także futsalistki Rekordu. Broniące tytułu mistrzyń Polski piłkarki pokonały we własnej hali  FC Box Silesia Siemianowice Śląskie 6:1 (3:0). Na listę strzelców wpisały się: Maja Fal i Oksana Shevchuk (po 2 gole) oraz  Anna Chóras i Wiktoria Błatoń.

Gole nie padły natomiast w rozegranym w niedzielę na stadionie w Cygańskim Lesie meczu 6. kolejki Orlen Ekstraligi Kobiet. Rekord zremisował z Górnikiem Łęczna 0:0 i z dorobkiem 4 punktów zajmuje 8. miejsce w ligowej tabeli.

Grad goli w niższych ligach

W IV lidze po serii 5 porażek zwycięstwo odniosły rezerwy Podbeskidzia. Bielszczanie pokonali w Częstochowie tamtejszą Victorię 1:0, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył Michał Studnicki.

Szalony mecz obserwowali kibice w Cygańskim Lesie. Do przerwy rezerwy Rekordu przegrywały z Rozwojem Katowice 1:3, by po 75 minutach prowadzić 4:3. Kolejne bramki strzelali jednak przyjezdni i ponownie wyszli na prowadzenie 5:4. Punkt dla bielszczan uratował w doliczonym czasie gry Stanislav Nechyporenko, strzelając gola na 5:5! Wcześniej bramki dla Rekordu II strzelali: Szymon Młocek (2) oraz Mateusz Tekieli i Hubert Żyrek.

Po 10 kolejkach Podbeskidzie II z dorobkiem 7 punktów zajmuje 18. pozycję, a Rekord II mający na swoim koncie tylko 4 punkty jest ostatni.

Nie zatrzymuje się BKS Stal, który w V lidze odniósł piąte zwycięstwo z rzędu. Tym razem bialanie wysoko – 6:1 (2:0) pokonali rezerwy GKS-u Jastrzębie. Trzy bramki dla BKS-u zdobył Kamil Hutyra, a po jednym trafieniu zaliczyli: Błażej Porębski, Dariusz Łoś i Legbo Waakoonwi. Z dorobkiem 15 punktów BKS jest liderem V ligi.

Blisko potknięcia w spotkaniu ligi okręgowej był trzeci zespół Podbeskidzia. Młodzi Górale wygrali wyjazdowe spotkanie z Sołą Kobiernice 1:0 po golu zdobytym z rzutu wolnego przez Kacpra Czulaka w piątej minucie doliczonego czasu gry. Bielszczanie z dorobkiem 15 punktów w 6 spotkaniach zajmują obecnie 3. miejsce w tabeli ligi okręgowej.

W A-klasie Zapora Wapienica pokonała swoją imienniczkę z Porąbki 3:2 (1:1). Zespół z Wapienicy z dorobkiem 7 punktów zajmuje 7. miejsce w tabeli.

Medal młodych lekkoatletów

Młodzi bielscy lekkoatleci rywalizowali w weekend w mistrzostwach  Polski do lat 16 zwanych Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego. Brązowy medal zdobyła Małgorzata Tarędź ze Sprintu w biegu na 1000 m z przeszkodami, ustanawiając przy okazji swój rekord życiowy: 3.09.62. Tuż za podium znalazła się Weronika Szczotka (Sprint) w skoku o tyczce. Bielska zawodniczka zaliczyła 3.30 m i zajęła 4. miejsce.

Dwa miejsca w pierwszej „dziesiątce” zanotowali także młodzi zawodnicy Just Team. Adam Piechota, ustanawiając rekord życiowy (1:26.85 s.), był 6. w biegu na 600, zaś Paulina Strok wynikiem 151 cm wywalczyła 8. miejsce w skoku wzwyż.