Zrobiły to! Siatkarki BKS Bostik ZGO z brązowymi medalami

Siatkarki BKS Bostik ZGO pokonały w Łodzi Grot Budowlanych i po trzynastu latach przerwy zdobyły brązowe medale mistrzostw Polski!

We wcześniejszym meczach obie drużyny wykorzystywały atut własnego parkietu. Dziś pierwszy set także padł łupem gospodyń (25:23), choć walka była zdecydowanie bardziej wyrównana niż w zeszłotygodniowym spotkaniu w Łodzi.

Druga partię lepiej zaczęły bielszczanki obejmując prowadzenie 9:5. Ambitnie grające zawodniczki Budowlanych doprowadziły jednak do remisu 10:10. Od tego momentu walka była bardzo wyrównana. Ostatecznie set wygrały bielszczanki 26:24.

Podbudowane zwycięstwem w drugiej partii zawodniczki BKS-u poszły za ciosem. Trzeci set to ich koncertowa gra. Po świetnych seriach zagrywek Pauliny Damaske i Kertu Laak bielszczanki prowadziły 15:2! Potem gospodynie zdołały odrobić część strat, jednak set zakończył się wysokim zwycięstwem podopiecznych Bartłomieja Piekarczyka 25:12.

Budowlane nie zamierzały się jednak poddać. W czwartym secie ponownie widzieliśmy wyrównaną walkę. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, jednak w decydującej fazie seta więcej determinacji wykazały bielszczanki i wygrały partię (25:22), mecz 3:1 i rywalizację o brązowe medale (także 3:1).

Tym samym po trzynastu latach BKS ponownie sięgnął po medal mistrzostw Polski. Przypomnijmy, że to już kolejne trofeum w tym sezonie. Bielszczanki mają bowiem na swoim koncie zdobycie Pucharu Polski.

Grot Budowlani Łódź – BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała 1:3 (25:23, 24:26, 12:25, 22:25)