SportBB

Sportowe podsumowanie weekendu

W weekend na ligowe boiska wybiegli piłkarze, futsaliści i – po raz pierwszy po wakacjach – koszykarze. Spore sukcesy zanotowali też młodzi bielscy sportowcy: judocy Janosika i lekkoatletka Sprintu.

Remisy Podbeskidzia i Rekordu

Spore emocje bielscy kibice przeżyli już w piątek. Podbeskidzie po dobrym meczu zremisowało z liderem I ligi, Górnikiem Łęczna 1:1 (1:0). Relację z tego meczu wraz z galerią zdjęć znajdziecie tutaj.

W sobotnie przedpołudnie na boisko wybiegli piłkarze III-ligowego Rekordu. Mający na swym koncie świetny początek sezonu Rekordziści tym razem zremisowali wyjazdowe spotkanie ze Ślęzą Wrocław. Prowadzenie dał bielszczanom w 35 minucie gol Kacpra Kasprzaka.  Potem jednak do głosu doszli goście, którzy jeszcze na 3 minuty przed końcem prowadzili 2:1. Remis dla Rekordu uratował Mateusz Pańkowski w 87 minucie spotkania. Drużyna z Cygańskiego utrzymała pozycję  lidera, jednak drugi zespół Śląska Wrocław traci do bielszczan już tylko 1 punkt.

W IV lidze w kratkę

W IV lidze prowadzące w tabeli rezerwy Podbeskidzia wygrały w derbowym meczu z MRKS-em Czechowice-Dziedzice 4:2. Gole dla bielszczan strzelali kolejno: Mateusz Stryjewski, Giorgi Merebaszwili, Mateusz Wypych i Michał Willman.

Drugi nasz zespół na tym szczeblu rozgrywek – rezerwy Rekordu przegrały wyjazdowe spotkanie ze Spójnią Landek 0:3.

Grały niższe ligi

Swoje wyjazdowe spotkanie w ramach 8. kolejki ligi okręgowej wygrał zespół BKS-u Stal. W Bieruniu ograli oni tamtejszy Piast Gol 3:1 (2:0). Łupem strzelecki podzielili się: Yevtyshenko (30’), Markov (32’) i Dokudowiec (78’). BKS zajmuje obecnie 6. miejsce w tabeli.

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczy trzeci zespół Podbeskidzia. W niedzielę Górale wygrali wyjazdowe spotkanie z rezerwami LKS Czaniec 1:0 i nadal są liderem A-klasy.

Pierwsze punkty w rozgrywkach tego szczebla zdobyli piłkarze Zapory Wapienica, którzy pokonali Orła Kozy 4:1. Dzięki zwycięstwu Zapora opuściła ostatnie miejsce w tabeli, wyprzedzając Przełom Kaniów. Ten ostatni zespół ma jednak rozegrany jeden mecz mniej.

Spektakularne porażki zanotowały bielskie zespoły grające w B klasie. Rezerwy BKS-u przegrały w Buczkowicach z tamtejszym Sokołem 2:10, a rezerwy Zapory Wapienica na własnym boisku uległy liderowi, Wilamowiczance aż 0:10.

Zwycięzcy fufsaliści, remisowe futsalistki

Futsaliści w trzecim ligowym meczu odnieśli 3 zwycięstwo. Tym razem  wygrali  4:2 (2:1) na wyjeździe z We-Metem Kamienica Królewska. Po golach Pawła Budniak (3’) i Mikołaja Zastawnika (18’) bielszczanie prowadzili już 2:0, jednak tuż przed przerwą gospodarze zdobyli gola kontaktowego. Dość niespodziewanie w 31 minucie padł gol wyrównujący, jednak końcówka należała do Rekordzistów, dla których bramki strzelali Michał Marek (36’) i ponownie Paweł Budniak (37’).

Futsalistki Rekordu na inaugurację rozgrywek ekstraklasy zremisowały na wyjeździe z drużyną Nowy-Świt Górzno 3:3, choć do przerwy prowadziły 3:0. Ostatniego gola Rekordzistki straciły w ostatniej, 40 minucie z przedłużonego rzutu karnego.

Udany początek koszykarzy

Wielkich emocji dostarczyli na inaugurację sezonu II ligi koszykarze Basket Hills. Przy wypełnionej widowni hali sportowej przy ul. Bratków bielszczanie pokonali spadkowicza z pierwszej ligi, Polonię Bytom 89:83. Szersza relacja ora zdjęcia z tego meczu dostępne są tutaj.

Młodzi mistrzowie

Udany weekend zanotowali także młodzi bielscy sportowcy. O sukcesach judoków Janosika i biegaczki Sprintu przeczytać można tutaj