Rekord mistrzem Polski!

Rekord mistrzem Polski w futsalu. Po zwycięstwie nad Constractem Lubawa 5:3 (3:1) zespół z Bielska-Białej odzyskał tytuł po dwóch latach przerwy.

Piątkowe spotkanie było czwartym w rywalizacji Rekordu z Contractem. Bliżej mistrzostwa byli bielszczanie, którzy po niedzielnym zwycięstwie prowadzili 2:1. Nic więc dziwnego, że od początku spotkania inicjatywę przejął Contract. Bielszczanie byli jednak świetnie zorganizowani w obronie. Atak gospodarzy przyniósł efekt w 10 minucie, gdy po strzale jednego z zawodników Constractu piłka odbiła się od poprzeczki, po czym w podbramkowym zamieszaniu do pustej bramki wpakował ją Sebastian Grubalski.

Odpowiedź Rekordu była błyskawiczna. Minutę później świetną akcję zakończoną celnym strzałem z dystansu przeprowadził Matheus. W 16 minucie było już 2:1 dla Rekordu. Akcję Rekordu idealnym, dalekim wyrzutem rozpoczął bramkarz bielszczan, Krzysztof Iwanek. Z prawej strony świetnie piłkę przyjął Mikołaj Zastawnik, minął obrońcę oraz bramkarza i spokojnie skierował piłkę do pustej bramki.

Minutę później Rekord przeprowadził kolejną świetną kontrę. Piłkę zmierzającą do bramki ręką zablokował Claudinho. Decyzja mogła być tylko jedna: czerwona kartka dla zawodnika Constractu oraz rzut karny dla Rekordu. Pewnym wykonawcą strzału z sześciu metrów okazał się  Matheus.

Po przerwie Constract próbował atakować, jednak Rekord świetnie się bronił wyprowadzając co jakiś czas kontry. Taka taktyka okazała się bardzo skuteczna. To właśnie bielszczanie mieli bowiem lepsze okazje do strzelenia gola. Jedną z nich, w 32 minucie, celnym strzałem zakończył Stefan Rakić.

Constract nie dawał jednak za wygraną. W 34 minucie drugą bramkę dla Constractu zdobył Mateusz Mrowiec, zaś na dwie minuty przed końcem w zamieszaniu pod bramką piłkę do siatki Rekordu skierował Tomasz Kriezel. Gospodarze rzucili się do ataku, co wykorzystał Na wyrównanie gospodarzom zabrakło już czasu i mecz zakończył się zwycięstwem Gustavo Henrique trafiając w samejkońcówce dopustej bramki.

Rekord zdobył mistrzostwo  Polski po dwuletniej przerwie, kiedy to lepsi okazywali się Piast Gliwice i Contract Lubawa. Tegoroczne mistrzostwo jest siódmym tytułem w dorobku bielskiego klubu. Obchodzący wr tym roku 30-lecie istnienia Rekord jest najbardziej utytułowanym klubem futsalowym w kraju.

Constract Lubawa – Rekord Bielsko-Biała 3:5 (1:3)

1:0 Grubalski (10’), 1:1 Matheus (11’), 1:2 Zastawnik (16’), 1:3 Matheus (17’, karny), 1:4 Rakić (32’), 2:4 Mrowiec (34’), 3:4 Kriezel (38'), 3:5 Gustavo (40')

Rekord: Iwanek – Gustavo Henrique, Matheus, Budniak, Lutecki, Rakić, Kubik, Zastawnik, Korołyszyn, Popławski, Seidler, K. Pawlus, Madeja, Nawrat