Porażka Rekordu, mistrzostwo Podbeskidzia II

Ten weekend należał w Bielsku-Białej do sportów zespołowych. Rekord przegrał drugie spotkanie o tytuł mistrza Polski w futsalu. Podbeskidzie pożegnało się z I ligą, zaś rezerwy Górali zapewniły sobie zwycięstwo w IV lidze.

Remis w rywalizacji o mistrzostwo Polski

Oczy bielskich kibiców zwrócone są na halę w Cygańskim Lesie, gdzie wczoraj i dziś grają najlepsi w kraju futsaliści. Niestety, w niedzielny wieczór Constract Lubawa okazał się lepszy i wyrównał stan rywalizacji o mistrzostwo Polski.

Goście od samego początku starali nadawać się ton rywalizacji. Prowadzenie objęli już w 3. minucie po strzale Kacpra Sendlewskiego. Sześć minut później bielszczanie wyrównali za sprawą trafienia Artura Popławskiego. Spory wpływ na losy spotkania miało trafienie Mateusza Mrowca, który na 5 sekund przed końcem pierwszej połowy wyprowadził Constract na prowadzeni 2:1. „Gol do szatni” z pewnością mocno osłabił morale bielskiego zespołu.

Druga połowa także nie zaczęła się dobrze dla Rekordzistów. W 25 minucie Pedrinho podwyższył bowiem na 3:1. Na szczęście kontaktową bramkę już minutę później strzelił Matheus.  Bielszczanie starali się wyrównać, jednak w końcówce spotkania kolejne ciosy zadali obrońcy tytuły mistrzowskiego. Za sprawą trafień Lopeza i Kriezela Constract wygrał 5:2 i wyrównał stan rywalizacji na 1:1.

Przypomnijmy, że mistrzostwo Polski zdobędzie drużyna, która wygra 3 spotkania. Kolejny mecz już dziś wieczorem w Cygańskim Lesie. Początek o godzinie 18.00, a bezpośrednią transmisję przeprowadzi TVP Sport.

Rekord Bielsko-Biała – Constract Lubawa 2:5 (1:2)

0:1 Sendlewski (3’), 1:1 Popławski (9’), 1:2 Mrowiec (20’),  1:3 Pedrinho (25’), 2:3 Matheus (26’), 2:4 Lopez (38’), 2:5 Kriezel (40’)

Rekord: Nawrat (Iwanek) – Gustavo Henrique, Matheus, Zastawnik, Lutecki, Rakić, Korołyszyn, Budniak, Seidler, Popławski, Kubik, Madeja, K. Pawlus

Podbeskidzie przegrywa w Lublinia i żegna się z I ligą

Mimo nienajgorszego meczu Podbeskidzie przegrało w Lublinie z Motorem w ostatniej kolejce I ligi sezonu 2023/2024. Honorową bramkę dla TSP zdobył Miroslav Iličić. Była to 19. porażka Górali w sezonie. Zespół Jarosława Skrobacza kolejny sezon spędzi w II lidze. Ostatni raz na tym poziomie bielszczanie grali w 2002 roku. W rubryce „Ja jako były” mecz ocenił dla naszej redakcji Marian Antonik. Jego opinię można przeczytać tutaj.

Rekord wrócił na zwycięską ścieżkę

Po serii trzech remisów wygrał wreszcie walczący o awans do II ligi Rekord. Bielszczanie pewnie pokonali na własnym stadionie rezerwy Górnika Zabrze 4:1 (2:0). Strzelanie rozpoczął będący ostatnio w dobrej formie Daniel Świderski. Po jego trafieniach bielszczanie prowadzili 2:0 już w 12.minucie spotkania. Na kolejne bramki kibice Rekordu czekać musieli do drugiej połowy. Na listę strzelców wpisali się Michał Śliwka i Krystian Wrona. Zabrzanie byli w stanie odpowiedzieć tylko jednym golem i mecz zakończył się wynikiem 4:1.

Rekord jest drugi ustępując liderowi, rezerwom Śląska Wrocław, gorszym bilansem bezpośrednich spotkań. Do zakończenia rozgrywek pozostały dwie kolejki spotkań.

Mistrzostwo rezerw Podbeskidzia

W dobrych humorach po weekendzie są zawodnicy rezerw Podbeskidzia. Podopieczni Marka Sokołowskiego wygrali wyjazdowe spotkanie z wiceliderem, Polonią Łaziska Górne 3:2 (1:1) i na dwie kolejki przed końcem rozgrywek zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie II IV ligi śląskiej, które gwarantuje udział w barażach o awans do III ligi. Gole w Łaziskach strzelali: Samuel Nnoshiri (2) oraz Damian Chmiel.

Drugi nasz zespół w IV lidze, rezerwy Rekordu, zremisował wyjazdowe spotkanie z Gwarkiem Ornontowice 1:1. Gola na wagę jednego punktu zdobył dla biało-zielonych Adam Gibiec.

Grali w "okręgówce" i A klasie

W lidze okręgowej cenne zwycięstwo nad wiceliderem, GLKS-em Wilkowice, zanotował BKS Stal. Bielszczanie wygrali na terenie rywala 2:0 po golu Pawła Michałka i samobójczym trafieniu gracza Wilkowic.

Sporo goli zobaczyli kibice w meczu trzeciej drużyny Podbeskidzia. Zespół mający już zapewnione zwycięstwo w A  klasie wygrał z Orłem Kozy aż 6:3. Porażki doznała Zapora Wapienica, która na własnym stadionie uległa 1:2 imienniczce z Porąbki.

Na zdjeciu: Podbeskidzie II