Podsumowanie sportowego weekendu

Sporo działo się w weekend na sportowych arenach Bielska-Białej. Zapraszamy do przeczytania podsumowania występów bielskich drużyn.

Najważniejszym wydarzeniem weekendu był drugi półfinałowy mecz siatkarek BKS Bostik ZGO. Jak już informowaliśmy, bielszczanki przegrały i zagrają o brązowe medale Tauron Ligi. Więcej o meczu przeczytać można tutaj.

Bez punktów z wyprawy do Łęcznej przyjechali piłkarze Podbeskidzia. Górale przegrali z Górnikiem 0:2 i ich sytuacja wygląda coraz gorzej. Mecz ocenili dla naszego portalu trener Ryszard Kłusek oraz były członek zarządu klubu i rzecznik prasowy Jarosław Zięba. Ich opinie przeczytać można tutaj.

Remisem 1:1 zakończyło się wyjazdowe spotkanie piłkarzy Rekordu z KKS-em Kluczbork. Biało-zieloni prowadzi do przerwy 1:0 po golu Zbigniewa Wojciechowskiego, jednak gospodarze zdołali po przerwie wyrównać. Mecz miał duże znaczenie dla układu tabeli III grupy III ligi. Stratę punktów Rekordu wykorzystał lider – Śląsk II Wrocław, który ma teraz 2 punkty przewagi nad Rekordem. Zespół z Bielska-Białej zachował jednopunktową przewagę nad sobotnim rywalem, KKS-em Kluczbork, który jest trzeci.

W innej rywalizacji drużyn z Bielska-Białej i Kluczborka górą byli bielszczanie. Siatkarze BBTS 3:0 (25:21, 25:20, 33:31) w hali pod Dębowcem pokonali Mickiewicza Kluczbork w I rundzie  rywalizacji play-off pierwszej ligi siatkówki mężczyzn.  Na tym etapie zespoły grają do dwóch zwycięstw. Kolejny mecz zaplanowano na 11 kwietnia w Kluczborku.

W play-offach rywalizują też drugoligowi  koszykarze Basket Hills. To już jednak druga runda rywalizacji, a rywalem bielszczan jest zespół Żubrów Białystok. Niestety w sobotnim meczu w Bielsku-Białej lepsi okazali się goście, którzy wygrali 86:81. Mecz był bardzo wyrównany, jednak w każdej części goście dokładali do przewagi kilka punktów. Po trzech kwartach Żubry prowadziły 73:66. W ostatniej kwarcie „Hillsi” odrobili dwa oczka, jednak na więcej w tym dniu nie było ich stać.

Drugi mecz obu drużyn rozegrany zostanie 13 kwietnia w Białymstoku. Bielszczanie mają nadzieję, że się zrewanżują i losy awansu do dalszej fazy rozgrywek rozstrzygnie trzeci mecz w Bielsku –Białej (gra się do dwóch zwycięstw).

Ciekawie było także na piłkarskich boiskach niższych lig. W czwartoligowych derbach drużyn rezerw Podbeskidzie wygrało z Rekordem 1:0, a decydującą bramkę zdobył Piotr Szumiński w 69 minucie spotkania.

Prawdziwy strzelecki festiwal urządzili sobie piłkarze BKS-u Stal, którzy pokonali KS Międzyrzecze aż 13:0!  Bramki strzelali: Lewandowski (3), Markov (3), Yevtyschenko (2), Łoś (2), Kozioł, Loranc i Dokudowiec.

Wysoko wygrało także liderują A klasie Podbeskidzie III. Górale wygrali z Iskrą Rybarzowice 5:0. Porażkę poniósł inny nasz reprezentant w A klasie, Zapora Wapienica, która przegrała 0:4 wyjazdowy mecz z Sokołem Hecznarowice.