Nie tylko siatkarki BKS. Za nami sportowy weekend

To był ciekawy sportowy weekend. Siatkarki BKS przybliżyły się do półfinału mistrzostw Polski, koszykarze Basket Hills udanie zakończyli rundę jesienną. Gorzej zaprezentowali się futsaliści Rekordu. Niesamowitych emocji dostarczyły rozgrywki w niższych ligach piłkarskich. Dość powiedzieć, że autorem jednyej z bramek był… bramkarz BKS-u.

Siatkarskie tia-breaki

Siatkarki BKS po dramatycznym meczu wygrały z UNI Opole 3:2 (o meczu pisaliśmy tutaj) i są coraz bliżej strefy medalowej. Kropkę nad „i” w ćwierćfinałowej rywalizacji mogą postawić już we wtorek w Opolu. Mecz będzie można obejrzeć na antenie Polsatu Sport o godz. 20.30.

Również 3:2 swoje spotkanie wygrali siatkarze BBTS-u. Piątkowe spotkanie z Lechią Zielona Góra było niezwykle zacięte. W pierwszym secie goście nie wykorzystali aż ośmiu setboli, a BBTS wygrał tę partię ostatecznie 35:33. Bielszczanie lepsi byli także w drugim secie (25:21), jednak kolejne dwa należał do gości i wygranej w spotkaniu decydował tie-break.  Po wyrównanej walce BBTS wygrał go 15:13 i cały mecz 3:2. Na kolejkę przed końcem rundy zasadniczej BBTS zajmuje trzecie miejsce w tabeli.

Koniec serii Rekordu

Nie udał się futsalistom Rekordu wyjazd do małopolskiej Bochni. Biało-zieloni już do przerwy przegrywali 2:0, jednak tego co stało się w drugiej części spotkania nie przewidzieli chyba nawet najwięksi pesymiści. Po 27 minutach gry było 5:0, a mecz zakończył się wynikiem 7:2. Gole dla bielszczan strzelali Matheus i Stefan Rakić. Przegrana w Bochni była pierwszą ligową przegraną Rekordu od połowy października i zakończyła imponującą serię 21 ligowych spotkań bez porażki.

Lepiej spisały się futsalistki Rekordu, które w sobotę wygrały z AZS-em Warszawa 6:2 (2:1), choć – po dobrym początku spotkania (po 10 minutach było 2:0)– miały chwilę przestoju, który rywalki wykorzystały doprowadzając do remisu 2:2 . Na szczęście bielszczanki w końcówce przyspieszyły i pewnie wygrały. Bramki dla Rekordu strzelały: Maja Fal (3), Anna Sydorenko,  Katarzyna Moskała i Natalia Majewska.

Zwyciętwo w III lidze

Po raz kolejny tej wiosny nie zachwycili piłkarze Rekordu. Co jednak ważne, dzięki dobrze wykonywanym stałym fragmentom gry, wygrali w Gorzowie Wielkopolskim ze Stomilem 2:1 (1:0). Gole strzelali Tomasz Nowak z rzutu wolnego oraz Krystian Wrona po rzucie rożnym. Rekord jest w tabeli drugi, ma identyczny dorobek punktowy i bramkowy co lider, drugi zespół Śląska Wrocław.

Odmienne nastroje panują w żeńskim zespole Rekordu występującym w Orlen Ekstralidze Kobiet. Bielszczanki zagrały dobrze, jednak z pojedynku z KS UJ Kraków nie przywiozły punktów. Rywalki wygrały 3:1 (1:0), a jedyną bramkę do bielszczanek zdobyła Klaudia Olejniczak.

Czas na koszykarskie play-offy

Sezon zasadniczy zakończyli koszykarze Basket Hills. Pewną wyjazdową wygraną 83:69 umocnili się na drugim miejscu w tabeli, przegrywając rywalizację o fotel lidera z Polonią Bytom jedynie gorszą różnicą koszy. Teraz „Hillsów” czeka rywalizacja play-off. W pierwszej rundzie bielszczanie zmierzą się Cracovią Kraków. Początek rywalizacji już w środę w Krakowie.

Emocje w lokalnych ligach piłkarskich

Emocji nie brakowało w lokalnych ligach piłkarskich. Podbeskidzie II zremisowało 1:1 z rezerwami GKS-u Tychy i straciło pozycję lidera IV ligi na rzecz Polonii Łaziska Górne. Drugi nasz zespół n tym szczeblu, rezerwy Rekordu, musiał uznać wyższość Odry Wodzisław Śląski. Mecz zakończył się wynikiem 3:2.

Nie udał się piłkarzom BKS-u Stal atak na trzecie miejsce w lidze okręgowej. Po emocjonującym meczu bielszczanie zremisowali z zajmującą właśnie trzecie miejsce 3:3 z Iskrą Pszczyna. Mecz był niezwykle emocjonujący. Już po 25 minutach BKS prowadził 2:0 po golach Matvei’a Yevtyschenki. W 90 minucie to jednak goście byli bliżej zwycięstwa, gdyż prowadzili 3:2. Jeden punkt dla BKS-u uratował… bramkarz  Jan Syc, który w 95 minucie powędrował w pole karne rywali i po rzucie rożnym, strzałem głową, doprowadził do remisu.

Zwycięstwa odniosły obie bielskie drużyny występujące w A klasie. Podbeskidie III wygrało 4:0 z Pionierem Pisarzowice umacniając się na pozycji lidera, zaś Zapora Wapienica wygrała 3:2 z KS Bysta.