Mnóstwo goli i tenisowe emocje

Aż 35 goli padło w sześciu meczach rozgrywanych w weekend przez bielskie drużyny piłkarskie. Sporo ciekawego działo się też na kortach BKT Advantage. Zapraszamy do przeczytania podsumowania sportowego weekendu.

II liga: punkty stracone w końcówkach

To był kolejny kiepski weekend bielskich drużyn w Betclic 2 Lidze. Rekord, mimo prowadzenia 2:0, przegrał z Resovią Rzeszów 2:3 (relację z meczu znaleźć można tutaj), a Podbeskidzie - po równie szalonym meczu - tylko zremisowało na wyjeździe ze Świtem Szczecin 3:3 (więcej o meczu przeczytasz tutaj). Po pięciu kolejkach obie bielskie drużyny mają po 3 punkty i  znajdują się w ogonie tabeli: Podbeskidzie jest 13., a Rekord – mający gorszy stosunek bramkowy – 15.

Grad goli w niższych ligach

Na brak emocji nie mogli narzekać kibice bielskich drużyn w niższych ligach. Rezerwy Rekordu, mimo tego iż dwukrotnie prowadziły, ostatecznie przegrały na własnym stadionie z LKS-em Bełk 2:3. Do przerwy było 2:1 dla biało-zielonych, a kluczowe okazały się pierwsze minuty drugiej połowy, gdy goście strzelili dwa gole w odstępie zaledwie dwóch minut. Dla gospodarzy trafili Jakub Kempny i Szymon Młocek.

Jeszcze więcej zmian sytuacji obserwowaliśmy w wyjazdowym meczu rezerw Podbeskidzia z Gwarkiem Tarnowskie Góry. W pierwszej połowie gospodarze dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, jednak końcówka tej części gry należała do Podbeskidzia, które po golach w 39 i 44 minucie objęło prowadzenie 3:2. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:4.  Gole dla TSP strzelili: Paweł Szumiński (dwa), Maksymilian Biskup i Lionel Abate.

Po 4 kolejkach 4 ligi Podbeskidzie II z dorobkiem 4 punktów zajmuje 16. miejsce. Rezerwy Rekordu mają punkt mniej i plasują się na 18. miejscu w stawce 20 zespołów.

Pierwsze zwycięstwo w V lidze odnotował BKS Stal. W wyjazdowym meczu z LKS-em Czaniec prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. W końcówce skuteczniej zagrał jednak BKS i wygrał 5:3 (2:2). Gole dla bielszczan strzelali: Paweł Kozioł (dwa), Paweł Michałek, Karol Lewandowski i Błażej Porębski. Po dwóch kolejkach BKS ma na swoim koncie 3 punkty i zajmuje 10. miejsce.

Pierwsze ligowe zwycięstwo odnotował też trzeci zespół Podbeskidzia. W meczu drugiej kolejki ligi okręgowej bielszczanie pokonali na wyjeździe MKS Lędziny 4:3 (1:1). Hat-trickiem popisał się Grzegorz Janusz, a na listę strzelców wpisał się jeszcze Łukasz Iciek.

Ligowy falstart zanotowała Zapora Wapienica, która w pierwszym meczu A klasy przegrała z LKS-em Bestwinka 0:3.

Tenisowe emocje

Na kortach BKT Advantage w niedzielę zakończył się  turniej tenisa ziemnego mężczyzn Advantage Cup rozgrywany w ramach Lotto PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski.

W finale singla reprezentujący w tym sezonie w SuperLidze barwy bielskiego BKT Advantage Paweł Juszczyk przegrał z pochodzącym z Republiki Południowej Afryki Aleciem Beckleyem 1:2 (3:6, 6:1, 3:6). W finale rywalizacji deblowej Beckley z parze z Jaszą Szajrychem wygrali z Czechami Janem Hrazdilem i Vojtechem Vallesem, również 2:1 (7:5, 6:7, 10:4).

Pula nagród w turnieju organizowanym w ramach rozgrywek ITF wyniosła 15 tys. dolarów.