Gorący sportowy weekend. Za nami ważne mecze Podbeskidzia, BKS-u i Rekordu

To był bardzo ciekawy sportowy weekend. Niestety nie wszyscy kibice bielskich drużyn mogą się cieszyć z wyników. Zapraszamy do przeczytania przeglądu sportowych wydarzeń ostatnich dni w Bielsku-Białej.

Bezbramkowy remis Podbeskidzia

Podbeskidzie bezbramkowo zremisowało w wyjazdowym meczu z Zagłębiem Sosnowiec. Podziału punktów z ostatnią drużyną w tabeli nie można uznać za sukces. Nowy trener, Jarosław Skrobacz zmienił ustawienie zespołu, lecz Górale trochę lepiej grali tylko w pierwszej połowie. Nie udało się jednak zdobyć wtedy bramki, a po przerwie gra wyglądała już zdecydowanie gorzej. Podbeskidziu nie udało się odrobić ani punktu do wyprzedzających go drużyn. Do pierwszego bezpiecznego miejsca, które zajmuje Resovia Rzeszów, TSP traci obecnie 4 oczka. Rzeszowianie swój mecz 22. kolejki rozegrają jednak dopiero dzisiaj. Tradycyjnie mecz TSP ocenili dla nas byli prezes i trener Podbeskidzia. Opinie Mariana Antonika i Ryszarda Kłuska przeczytać można tutaj.

Siatkarki walczyły, ale Chemik okazał się zbyt mocny

Wiele emocji dostarczyło wyjazdowe spotkanie siatkarek BKS Bostik ZGO z liderem Tauron Ligi, Chemikiem Police. Bielszczanki zaprezentowały się bardzo dobrze, potwierdzając, że nie przypadkiem znajdują się na wysokim miejscu w tabeli. Zespół Bartłomieja Piekarczyka jak równy z równym walczył z faworyzowanym zespołem z Polic. Pierwszego seta 25:23 wygrały bielszczanki, jednak w dwóch kolejnych lepsze okazały się gospodynie wygrywając do 17 i 22. BKS nie zrezygnował jednak z walki, wygrał czwartą partię 25:23 i doprowadził do tie-breaka. Decydującego seta bielszczanki rozpoczęły od prowadzenia 4:1, jednak później do głosu doszły gospodynie i Chemik wygrał tę partię 15:13, a cały mecz 3:2.

Porażka w Policach oznacza, że bielszczanki spadły w tabeli na trzecie miejsce, za zespół PGE Rysice Rzeszów. Do zakończenia rundy zasadniczej pozostało już tylko jedno spotkanie.

Rekord odprawił Piasta

Do meczu na szczycie z udziałem bielskiej drużyny doszło też w Fogo Futsal Ekstraklasie. Rekord podejmował we własnej hali zajmującego trzecie miejsce Piasta Gliwice. Stawką spotkania była pozycja lidera, gdyż gliwiczanie tracili do Rekordu zaledwie dwa punkty. Rekord bardzo szybko pokazał jednak, że fotela lidera rozgrywek nie zamiera oddawać. Już po 6 minutach gry było 3:0 dla biało-zielonych. Bramki strzelali Matheus, Michał Marek i Mikołaj Zastawnik. Gliwiczanie walczyli i w 27. minucie strzelili bramkę, jednak Rekord odpowiedział na nią kolejnymi trzema golami. Do bramki rywali trafiali ponownie Matheus i Zastawnik oraz Paweł Budniak. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 6:2, a Rekord pozostał liderem ekstraklasy. W 24 meczach bielszczanie zgromadzili 64 punkty. O jeden punkt mniej ma Constract Lubawa, a Piast traci już do Rekordu 5 oczek.

Dobrze spisały się piłkarki halowe Rekordu. W 1/8 Pucharu Polski wygrały one w Knurowie z tamtejszym zespołe FC Druga Szansa 8:0 (5:0) Bramki strzelały: Wiktoria Pietrzyk,  Anna Sydorenko, Aleksandra  Kaim, Katarzyna Moskała, Oksana Shevchuk, Karolina Czyż i Maria Suwada.

Dobry start trzecioligowców

Świetnie rundę wiosenną rozpoczęli też trzecioligowi piłkarze Rekordu. Bielszczanie w sobotę na własnym stadionie pokonali Pniówka Pawłowice 4:0 (0:0). Choć pierwsza połowa w wykonaniu Rekordzistów nie należała do najlepszych, to po przerwie bielszczanie udowodnili swoją wyższość. Z pewnością pomogła w tym czerwona kartka Jakuba Kasperowicza i fakt, że goście od 42. minuty musieli grać w dziesiątkę. Na listę strzelców wpisywali się kolejno Tomasz Nowak (z karnego), Patryk Zapała (gol samobójczy), Daniel Kamiński i Mariusz Idzik. Rekord po 19. kolejkach jest liderem III grupy III ligi wyprzedając o 4 punkty rezerwy Śląska Wrocław.

Basket Hills nie zwalniają tempa

22. ligowe zwycięstwo w tym sezonie odnieśli koszykarze Basket Hills. Tym razem podopieczni Grzegorza Błotko wysoko pokonali na wyjeździe zespół Iskry Częstochowa. Mecz od początku przebiegał pod dyktando bielszczan, którzy w każdej kwarcie powiększali swoją przewagę. Ostatecznie Basket Hills wygrali 100:67. Bielszczanie zajmują obecnie 3 pozycję w tabeli tracąc do Polonii Bytom 4 punkty. Hillsi mają jednak rozegrane dwa mecze mniej. Pierwszą z zaległości odrobią już w najbliższą środę, gdy o 18.00 zagrają w hali Victoria z UJK Kielce.

Juniorki młodsze BKS-u najlepsze

Juniorki młodsze BKS-u Stal pewnie wygrały turniej 1/8 mistrzostw Polski rozgrywany od piątku do niedzieli w hali przy ulicy Rychlińskiego. Bielszczanki wygrały kolejno z UKS-em Volley 34 Łódź 3:1, Jedynką Kluczbork 3:1 i UKS-em Gminy Miękinia 3:0 awansując do kolejnej fazy mistrzostw Polski.