Sportowy weekend: komplet zwycięstw!

Takiego weekendu w bielskim sporcie nie było już dawno. Drużyny z naszego miasta zanotowały komplet zwycięstw!

Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Podbeskidzia

Do 19. kolejki Fortuna I ligi bielscy kibice musieli czekać na pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Podbeskidzia. Górale wygrali w niedzielę w Pruszkowie z tamtejszym zniczem 1:0 (0:0), a zwycięską bramkę z rzutu karnego w 90. minucie spotkania strzelił kapitan bielskiego zespołu Daniel Mikołajewski. Mecz dla naszego portalu ocenili Wojciech Borecki i Jarosław Zięba. Ich opinie można przeczytać tutaj.

Bielszczanie przerwę zimową spędzą na spadkowym, 17. Miejscu w tabeli. W 18 rozegranych spotkaniach Podbeskidzie zdobyło 16 punktów. Na dorobek ten złożyły się 3 zwycięstwa, 7 remisów i 8 porażek.

Już we wtorek nasz portal zaprasza na debatę o sytuacji klubu. Wezmą w niej udział byli prezesi klubu: Marian Antonik, Wojciech Borecki, Jerzy Wolas i Janusz Okrzesik. Transmisja na naszej stronie o godzinie 19.00.

Siatkarki i siatkarze wygrywają po tie-breakach

W ostatnim meczu pierwszej części rundy zasadniczej siatkarki BKS Bostik ZGO rywalizowały w Łodzi z tamtejszym zespołem Grot Budowlani. Oba zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli, a stawką rywalizacji było miejsce w pierwszej trójce. Nic więc dziwnego, że spotkanie było bardzo wyrównane. Szala zwycięstwa, zarówno w poszczególnych setach, jak i w całym meczu, przechylała się wiele razy. Ostatecznie o zwycięstwie zadecydował tie-break, w którym bielszczanki wygrały… 15:3! Cały mecz zakończył się więc zwycięstwem BKS-u Bostilk ZGO. 3:2 (21:25, 25:17, 25:18, 22:25, 15:3).

Zwycięstwem zakończył się także wyjazd siatkarzy BBTS-u do Tomaszowa Mazowieckiego. Bielscy siatkarze po zaciętym spotkaniu wygrali z tamtejszą Lechią 3:2. Mecz lepiej zaczęli bielszczanie, który prowadzili już 2:0. Oba sety bielszczanie wygrywali na przewagi. Potem do głosu doszli gospodarze i o zwycięstwie decydował tie-break. BBTS wygrał go do 9 i cały mecz 3:2 (27:25, 26:24, 22:25, 15:25, 15:9).

Mistrzowski Kawa, „Hillsi” marzą o awansie

Świetne wieści dla bielskiego sportu nadeszły z Australii, gdzie Sebastian Kawa zdobył kolejny tytuł  szybowcowego mistrza świata. Więcej na ten temat piszemy tutaj.

Ligowe rozgrywki zakończyli już wcześniej koszykarze Basket Hills. Tym, którzy zdążyli zatęsknić za "Hillsami" polecamy wywiad z kapitanem bielskiej drużyny Robertem Kozaczką, który przeczytać można tutaj.