Trwają prace związane z termomodernizacją Książnicy Beskidzkiej. To już kolejny remont obiektu w ostatnich trzech latach.
Książnica Beskidzka to instytucja, która nie tylko inwestuje w swoje zbiory, ale dba także o komfort użytkowników odwiedzających jej siedzibę oraz środowisko i zrównoważony rozwój. Właśnie trwa termomodernizacja budynku Książnicy, co przyczyni się do zwiększenia efektywności energetycznej budynku oraz obniżenia kosztów eksploatacji. Dzięki prowadzonym pracom budynek „odświeży” także swój wygląd.
To jednak nie jedyne prace, które w ostatnich latach zostały przeprowadzone w Książnicy. Najbardziej spektakularną inwestycją był remont sali konferencyjnej. Kiedyś mało przyjazna i ograniczona pod względem możliwości organizowania różnorodnych wydarzeń, dziś stanowi przestrzeń w pełni nowoczesną i doskonale wyposażoną. Nowoczesny sprzęt nagłaśniający, najnowszej generacji technologie multimedialne oraz ergonomiczne wyposażenie sprawiają, że można tutaj teraz w zdecydowanie lepszych warunkach organizować spotkania, konferencje, warsztaty, a nawet koncerty.
Wyremontowane i przystosowane dla osób niepełnosprawnych zostały toalety. Przy okazji remontu powstał także pokój dla rodziców z małymi dziećmi.
Kolejną z inwestycji, mniej widoczną dla użytkowników, była modernizacja dachu. Przeprowadzony remont zapewnił trwałość i bezpieczeństwo budynku, a na dachu zamontowane zostały panele fotowoltaiczne.
Wszystkie te zmiany powodują, że oddany do użytku w 1973 roku budynek książnicy nabiera wyglądu i funkcjonalności nowoczesnej placówki kultury. – Książnica Beskidzka staje się więc nie tylko miejscem, gdzie można wypożyczać książki, ale także przestrzenią, która inspiruje, edukuje i integruje. W ciągu ostatnich trzech lat przekształciła się w instytucję innowacyjną, gotową na wyzwania XXI wieku. Z każdym dniem staje się bardziej atrakcyjna, zarówno dla stałych bywalców, jak i nowych użytkowników- dodaje dyrektor Katarzyna Ruchała.