W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację podstawowych jej funkcji.

Te cookies są niezbędne do funkcjonowania naszej strony i nie może być wyłączony w naszych systemach. Możesz zmienić ustawienia tak, aby je zablokować, jednak strona nie będzie wtedy funkcjonowała prawidłowo
Te cookies pozwalają nam mierzyć ilość wizyt i zbierać informacje o źródłach ruchu, dzięki czemu możemy poprawić działanie naszej strony. Pomagają nam też dowiedzieć się, które strony są najbardziej popularne lub jak odwiedzający poruszają się po naszej witrynie. Jeśli zablokujesz ten rodzaj cookies nie będziemy mogli zbierać informacji o korzystaniu z witryny oraz nie będziemy w stanie monitorować jej wydajności.
Te cookies służą do tego, aby wiadomości reklamowe były bardziej trafne oraz dostosowane do Twoich preferencji. Zapobiegają też ponownemu pojawianiu się tych samych reklam. Reklamy te służą wyłącznie do informowania o prowadzonych działaniach. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej polityce prywatności.
Aktualności

Jarosław Klimaszewski członkiem władz Związku Miast Polskich, jako "niezależny"

Jarosław Klimaszewski członkiem władz Związku Miast Polskich, jako "niezależny"

 

Jarosław Klimaszewski został członkiem Zarządu Miast Polskich. To dobra wiadomość dla miasta. Pozostaje jednak pewien niesmak.

Związek Miast Polskich to organizacja samorządów miejskich powołana do opracowywania wspólnego stanowiska wobec rządu i promocji miast członkowskich w Polsce i za granicą. Do organizacji należy ponad 350 samorządów, w tym wszystkie największe polskie miasta. Ludność miast-członków stanowi ponad 72% miejskiej ludności kraju.

Pracami związku kieruje 30-osobowy zarząd. Został on wybrany na nową, czteroletnią kadencję podczas Zgromadzenia Ogólnego, które odbyło się w Warszawie. W jego skład weszli przedstawiciele wszystkich opcji politycznych. Prezesem został Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, a w składzie zarządu znalazł się m.in. prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Udział prezydenta  Bielska-Białej w takim gremium to nie tylko prestiż dla naszego miasta, ale także konkretne profity. Dzięki pracy z najważniejszymi samorządowcami w kraju bielski prezydent może lobbować na rzecz naszego miasta, uczestniczyć w ważnych rozmowach samorządowców z przedstawicielami rządu i skuteczniej starać się o fundusze na ważne inwestycje dla Bielska-Białej.

Informacje napływające z Warszawy pozostawiają jednak pewien niesmak. Otóż zgodnie z oficjalnym komunikatem Związku Miast Polskich Jarosław Klimaszewski jest w zarządzie przedstawicielem największej grupy prezydentów i burmistrzów – niezależnych, a więc włodarzy miast nie należących do żadnej partii. Tymczasem, jak powszechnie wiadomo, prezydent Bielska-Białej od wielu lat jest nie tylko szefem bielskich struktur Platformy Obywatelskiej, ale także wiceprzewodniczącym tej partii na szczeblu województwa śląskiego. 

 

foto: Związek MIast Polskich

 

 

Powiązane artykuły

O nas

Portal jest miejscem spotkania i dyskusji dla tych, którym nie wystarcza codzienna dawka smutnych newsów, jednakowych we wszystkich mediach. Chcemy pisać o naszym mieście, Bielsku-Białej, bo lubimy to miasto i jego mieszkańców. W naszej pracy pozostajemy niezależni od lokalnych władz i biznesu.

Cart