Ważna wygrana Basket Hills, Rekord musi odrabiać w rewanżu

Koszykarze Basket Hills odrobili ligowe zaległości. W środę w Rybniku pokonali niezwykle groźny zespół MKKS i zrównali się punktami z liderem rozgrywek, Polonią Bytom. Trochę gorzej poszło futsalistom Rekordu w półfinale Pucharu Polski. Bielszczanie przegrali Gliwicach z Piastem, jednak mają przed sobą rewanż we własnej hali. W środę swój mecz rozegrali też siatkarze BBTS-u.

Basket Hills wygrywają w Rybniku

W zaległym spotkaniu 18. Kolejki II ligi koszykówki Basket Hills w Rybniku zmierzyli się wczoraj z tamtejszym zespołem MKKS. Rybniczanie to niezwykle niebezpieczny zespół. Warto tylko przypomnieć, że to jedyna ekipa, która w tym sezonie wygrała w Bielsku-Białej z  Basket Hills. Żądni rewanżu bielszczanie do meczu w Rybniku przystąpili więc niezwykle zmotywowani i od początku starali narzucić się swoje warunku gry. Wychodziło im to całkiem nieźle. Po 2,5 minutach gry prowadzili już 10:3 i prowadzenia nie oddali do końca spotkania. Po pierwszej kwarcie było 18:12, po drugiej 31:27. Największa przewagę bielszczanie osiągnęli na koniec trzeciej części gry, gdy na tablicy wdniał wynik 55:44. Co prawda w końcówce gospodarze odrobili część strat, jednak ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 70:65 dla Basket Hills.

Dzięki zwycięstwu w Rybniku podopieczni trenera Grzegorza Błotko zrównali się  punktami z liderem rozrywek, Polonią Bytom. Bielszczanie ustępują zespołowi z Bytomia tylko gorszym stosunkiem małych punktów.

Rekord z mnimalną stratą

W środę pierwszy mecz półfinału Pucharu Polski rozegrali także futsaliści Rekordu. Ich rywalem na tym szczeblu jest Piast Gliwice. We wczorajszym spotkaniu już na początku rywale narzucili tempo gry, czego efektem było prowadzenie 2:0 po 10 minutach spotkania. Jeszcze przed przerwą kontaktową bramkę zdobył Matheus. Gol ten zdecydowanie ostudził zapał gliwiczan. Druga połowa była bardziej wyrównana, choć w 32 minucie Piast zdobył bramkę na 3:1. Rekord jednak ponownie potrafił dobrze zareagować na taki obrót sprawy, czego efektem był gol Michała Marka. Ostatecznie Piast wygrał 3:2, a losy awansu rozstrzygną się w rewanżowym spotkaniu, które rozegrane zostanie w Bielsku-Białej w środę 20 marca, o godz. 18:30.

Pewna wygrana BBTS

Trzecim bielskim zespołem, który rywalizował w środę byli siatkarze BBTS. W ramach 28 kolejki spotkań I ligi zagrali oni pod Dębowcem z ostatnią drużyną ligi, SMS-em Spała. Mimo początkowych problemów i porażki w pierwszy secie 27:29, BBTS zdobył komplet punktów wygrywając kolejne sety do 15, 20 i 21 i cały mecz 3:1.