Prowadzili 3:0… Fatalna druga połowa Rekordu

Piłkarze Rekordu boleśnie przekonują się o tym, jak bezlitosna jest II liga. Tydzień temu prowadzili 2:0 i przegrali. Dziś w Lubinie do przerwy wygrywali 3:0, jednak kompletu punktów nie zdobyli.

Wyjazdowy mecz z rezerwami Zagłębia Lubin układał się dla podopiecznych Dariusza Klaczy idealnie. Już w 6. minucie bielszczanie objęli prowadzenie po strzale z dystansu Jana Ciućki. W 26 minucie było już 2:0. Strzałem z prawie połowy boiska bramkarza gości pokonał Daniel Świderski (na zdjęciu). Ten sam zawodnik jeszcze przed przerwą podwyższył na 3:0. Była to już czwarta bramka 29-letniego zawodnika Rekordu w tym sezonie, dzięki czemu jest on wiceliderem klasyfikacji strzelców Betclic II Ligi.

Niestety, tuż przed przerwą, po zderzeniu z jednym z rywali, kontuzji doznał bramkarz Rekordu, Krzysztof Żerdka. Golkiper biało-zielonych nie wyszedł już na drugą połowę, zastąpił go Paweł Florek, który stał w bramce Rekordzistów w ostatnich meczach. Nie była to jedyna wymuszona zmiana w zespole Rekordu. Wcześniej, w 34 minucie z boiska musiał z powodu kontuzji zejść lider środka pola, Tomasz Nowak. Zastąpił do Jakub Ryś.

Po przerwie nastąpiła zmiana ról. Inicjatywę przejęli gospodarze, a efektem były trzy gole strzelone w 10 minut, między 72 a 82 minutą meczu. Gospodarze starali się pójść za ciosem i strzelić zwycięską bramkę, jednak pomimo dobrej sytuacji Zagłębia w doliczonym czasie gry mecz zakończył się remisem.

Rekord z dorobkiem 4 punktów po 6. kolejkach zajmuje 15 miejsce w tabeli II ligi. Za tydzień bielski zespół zagra w Cygańskim Lesie z rezerwami ŁKS-u Łódź.

Zagłębie II Lubin – Rekord Bielsko-Biała 3:3 (0:3)

0:1 Jan Ciućka (6’), 0:2 Daniel Świderski (26’), 0:3 Daniel Świderski (38’), 1:3 Paweł Kruszelnicki (72’), 2:3 Arkadiusz Woźniak (76’), Jakub Kolan (82’)

Rekord:  Krzysztof Żerdka (46’ Paweł Florek) - Tomasz Walaszek, Mateusz Pańkowski (67’ Michał Bojdys), Konrad Kareta - Kacper Kasprzak, Piotr Wyroba, Tomasz Nowak (34’ Jakub Ryś), Hubert Żyrek, Jan Ciućka (85’ Michał Śliwka), Mateusz Klichowicz (67’ Jakub Kempny) - Daniel Świderski