Ligowe zwycięstwa i ostre strzelanie Górali

Za nami kolejny sportowy weekend. Na boisko powrócili piłkarze Podbeskidzia, a pucharowe i ligowe zwycięstwa odnieśli bielscy futsaliści, siatkarze i koszykarze.

Powrót Podbeskidzia

Sportowy rok rozpoczęło Podbeskidzie. W sobotę Górale zagrali sparing z trzecioligowym Pniówkiem Pawłowice Śląskie. Bielszczanie, którzy jesienią mieli spore problemy z pokonaniem bramkarzy rywali, urządzili sobie ostre strzelanie wygrywając 9:2 (7:1). Z zawodników znanych bielskiej publiczności bramki strzelali: Michał Stryjewski (dwie), Maksymilian Banaszewski (z rzutu karnego),  Giorgi Merebaszwili i Lionel Abate. Klasycznym hat-trickiem już w pierwszej połowie popisał się czarnoskóry napastnik testowany w zespole Podbeskidzia. Bramkę strzelił także drugi testowany zawodnik. Jak udało nam się ustalić, był to 20-letni Michał Barć, wychowanek Stadionu Śląskiego Chorzów, który jesienią występował w trzecioligowej Legionovii Legionowo.

W niedzielę Podbeskidzie zagrało w halowym turnieju Spodek Super Cup. Do Katowic pojechali głównie młodzi zawodnicy. Bielski zespół w fazie grupowej uległ Górnikowi Zabrze 2:4 i Banikowi Ostrawa 1:6. W meczu o piąte miejsce  Górale okazali się lepsi od ROW-u 1964 Rybnik wygrywając 6:2.

Pucharowy Rekord

Futsalowym drużynom Rekordu weekend minął pod znakiem rywalizacji w Pucharze Polski. Obie drużyny, mimo iż grały na wyjazdach, nie miały problemów z pokonaniem niżej notowanych rywali Panowie w 1/32 rozgrywek pokonali Przylep-Park Świdnica 11:0 (5:0), zaś Panie w 1/16 Puszczę Niepołomice 9:0 (5:0).

Zwycięstwo siatkarzy

Cenne ligowe zwycięstwo odnieśli siatkarze BBTS-u. pokonując w Bydgoszczy tamtejszy zespół Visła Proline 3:1 (25:21, 21;25, 25:23, 28:26). Spotkanie było bardzo zacięte, niewiele brakowało, aby o jego losach decydował tie-break. W czwartym secie gospodarze prowadzili aż do stanu 22:21, jednak w końcówce skuteczniejsi okazali się bielszczanie, którzy wygrali na przewagi, 28:26.

Basket Hills lepsi w Krakowie

Basket Hills swój kolejny mecz rozegrali w Krakowie, gdzie ich rywalem była Cracovia. Bielszczanie nie weszli najlepiej w ten mecz, przegrywali już 16:7, by pierwszą kwartę przegrać 25:22. W drugiej kwarcie Hillsi szybko doścignęli gospodarzy i wyszli na prowadzenie. W pewnym momencie przewaga bielskiego zespołu wynosiła już 7 punktów. Cracovia jednak odrobiła straty i do przerwy Basket Hills prowadzili tylko 39:38. Trzecia kwarta również była bardzo wyrównana, a po jej zakończeniu na tablicy pojawił się remis 55:55. O zwycięstwie Basket Hills zadecydowała świetna gra w ostatniej części spotkania. Bielszczanie wygrali ją 27:12 i cały mecz 82:67.

***

W weekend Bielsko-Biała była także gospodarzem dużego turnieju judo dzieci i młodzieży organizowanego przez PTS Janosik. Relację z zawodów oraz galerię zdjęć można zobaczyć tutaj.

To jednak nie koniec sportowych emocji. Dziś wieczorem (15 stycznia) swój mecz rozegrają siatkarki BKS Bostik ZGO. W wyjazdowym spotkaniu zmierzą się z Akademią Tarnów, która zajmuje obecnie 10. miejsce w Tauron Lidze. Bezpośrednią transmisję z meczu przeprowadzi Polsat Sport. Początek o godzinie 20.30.