Koncert BKS-u i awans na drugie miejsce

BKS Bostik ZGO wygrał ósmy mecz z rzędu i awansował na drugie miejsce w tabeli Tauron Ligi. W wyjazdowym spotkaniu z drugą dotychczas drużyną PGE Rysice Rzeszów bielszczanki zagrały momentami perfekcyjnie i wygrały 3:1.

Stawką meczu w Rzeszowie było drugie miejsce w tabeli. Po 18 kolejkach rzeszowianki miały na koncie 45 punktów, a BKS – 43. Wygrana podopiecznych trenera Bartłomieja Piekarczyka za trzy punkty dawała im więc awans na drugie miejsce w tabeli.

Bielszczanki od samego początku zagrały bardzo skoncentrowane. Pierwszy set był wyrównany, choć na prowadzeniu prawie cały czas był BKS. Świetnie dysponowana była Paulina Damaske. Za sprawą jej ataków bielszczanki odskoczyły na kilka punktów (20:16). Gospodynie próbowały godzić wynik zmniejszając różnicę do jednego punktu (20:19), jednak BKS Bostik ZGO domknął seta wygrywając 25:21.

Druga partia to popis gry BKS-u. Bielszczanki nabrały wiary w zwycięstwo i pewności w grze. Świetny serwis, szczególnie w wykonaniu Regiane Bidas i dobrze funkcjonująca obrana sprawiły, że Julia Nowicka mogła swobodnie rozgrywać piłkę w ataku. Bielszczanki cały czas powiększały przewagę i wygrały pewnie 25:15.

Rzeszowianki nie zamierzały jednak się poddać. W trzeciej partii zagrały lepiej, a po stronie BKS-u nie funkcjonowała tak dobrze zagrywka. PGE Rysice zrewanżowały się bielszczankom za wysoką wygraną w drugim secie, tym razem to gospodynie tryumfowały 25:14.

Podopieczne Bartłomieja Piekarczyka nie zraziły się niepowodzeniem w trzecim secie. Kolejną część gry rozpoczęły bardzo dobrze obejmując prowadzenie 9:3. Ponownie dobrze funkcjonowała obrona, a w ataku regularnie punktowały Damaske i Kertu Laak. Set zakończył się wynikiem 25:16, a cały mecz cennym zwycięstwem BKS-u 3:1.

Najlepszą zawodniczką meczu wybrana została Julia Nowicka, jednak warto podkreślić wyśmienitą dyspozycję Pauliny Damaske, która zdobyła 22 punkty. Tylko punkt mniej na swoim koncie zanotowała Kertu Laak.

Dzięki wygranej bielszczanki awansowały na drugie miejsce w tabeli Tauron Ligi. Mają teraz 46 punktów i jedno oczko przewagi nad poniedziałkowymi rywalkami. Pierwszy jest zespół Chemika Police, do którego BKS traci 6 punktów.

PGE Rysice Rzeszów – KS Bostik ZGO Bielsko-Biała 1:3 (21;25, 15:25, 25:14, 16:26)

BKS: Nowicka (1), Laak (21), Pacak (15), Majkowska (5), Bidias (6), Damaske (22), Mazur (libero) oraz Borowczak (5) Stachowicz, Abramajtys, Szczepańska-Pogoda oraz Nowak (libero)