Gol bramkarza Rekordu daje wyjazdowy remis

Piłkarze Rekordu po golu strzelonym w 95 minucie przez bramkarza Wiktora Kaczorowskiego zremisowali na wyjeździe z KKS Kalisz 2:2 (0:1).

Rekord po 7. kolejkach z dorobkiem 4 punktów zajmował 16.miejsce w tabeli Betclic II ligi. KKS Kalisz w zeszłym roku bliski był awansu do I ligi, a w tym także radzi sobie nieźle zajmując z dorobkiem 13 punktów 5 miejsce. Każdy punkt wywieziony z Kalisza uznać trzeba za sukces bielszczan.

Z przebiegu meczu nie było jednak widać różnicy dzielącej oba zespoły w tabeli. Gospodarze cofnęli się i nastawili na szybkie kontrataki, a zespołem będącym częściej przy piłce był Rekord. Prowadzenie objęli jednak kaliszanie. W 28 minucie, po szybkiej akcji KKS-u, debiutujący w bramce Rekordu Wiktor Kaczorowski strzał Mikołaja Chacińskiego zdołał jeszcze wybronić, jednak wobec dobitki Kamila Koczego nie miał już szans.

Rekord starał się wyrównać, co przyniosło efekt w 59. minucie meczu. Kacper Kasprzak dynamicznie zbiegł z lewej strony w pole karne, gdzie został sfaulowany i sędzia podyktował rzut karny. Skutecznym jego egzekutorem był Daniel Świderski.

W 81 minucie precyzyjnym, płaskim strzałem z linii pola karnego popisał się Hiszpan Nestor Gordillo i gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie. Nieźle grający po przerwie Rekordziści nie dali jednak za wygraną. Gola na wagę punktu zdobyli w piątej doliczonej minucie gry. Po rzucie wolnym spod linii bocznej na bramkę gospodarzy strzelał Daniel Świderski, jednak jego strzał został wybroniony. Do odbitej piłki doskoczył będący w polu karnym gospodarzy bramkarz Rekordu Wiktor Kaczorowski i głową wpakował ją do bramki.

Warto dodać, że Kaczorowski dołączył do bielskiego zespołu kilka dni temu na zasadzie wypożyczenia z Hutnika Kraków po tym, jak kontuzji doznał Krzysztof Żerdka. 23-letni bramkarz nie powinien być jednak obcy bielskim kibicom. Wiosną 2023 roku bronił bramki Podbeskidzia występując ogółem w 5 spotkaniach na poziomie I ligi.

KKS Kalisz – Rekord Bielsko-Biała 2:2 (1:0)

1:0 Kamil Koczy (28’), 1:1 Daniel Świderski (59’, karny), 2:1 Néstor Gordillo (81’), 2:2 Wiktor Kaczorowski (90+5’)

Rekord:  Wiktor Kaczorowski - Tomasz Walaszek, Konrad Kareta, Michał Bojdys (80’ Krystian Wrona) - Zbigniew Wojciechowski, Jakub Ryś (90’ Jakub Kempny), Piotr Wyroba (90’ Szymon Młocek), Jan Ciućka, Michał Śliwka, Kacper Kasprzak (80’ Daniel Kamiński) - Daniel Świderski