Przełamanie TSP, wygrana koszykarzy i trzy medale młodych Janosików!

To był bardzo intensywny sportowy weekend. Uwagę zwraca przełamanie Podbeskidzia, kolejne zwycięstwo koszykarzy oraz świetny start młodych judoków Janosika w mistrzostwach Polski.

Przełamanie Podbeskidzia, porażka Rekordu

Można powiedzieć: wreszcie. W drugiej połowie wyjazdowego spotkania z Resovią Podbeskidzie pokazało góralski charakter, odwróciło losy meczu i wreszcie wygrało. Obszerną relację z meczu przeczytać można tutaj

Niestety, szansy na pierwsze zwycięstwo na własnym stadionie nie wykorzystali piłkarze Rekordu, którzy przegrali w sobotę z GKS-em Jastrzębie 0:2 (0:1). O meczu pisaliśmy tutaj

Siatkarskie porażki

Podbeskidzie w niedzielę w Rzeszowie odwróciło losy spotkania, zwyciężając mimo wyniku 0:2 do przerwy. Dzień wcześniej w tym samym mieście odwrotną drogę przeszły siatkarki BKS-u Bostik ZGO. Bielszczanki w pojedynku z Developresem Rzeszów po świetnej grze prowadziły już 2:0, jednak ostatecznie mecz przegrały. Relację z rywalizacji dwóch zespołów zapowiadających w tym sezonie walkę o najwyższe cele przeczytać można tutaj

Porażkę, po bardzo zaciętym spotkaniu, ponieśli też siatkarze BBTS-u. W czwartek bielszczanie ulegli na wyjeździe Avii Świdnik 2:3 (20:25, 25:20, 18:25, 27:25, 12:15). Była to druga porażka BBTS-u w czwartym ligowym spotkaniu tego sezonu.

Futsaliści z kompletem punktów

Cenne zwycięstwo odnieśli futsaliści Rekordu. W meczu z niepokonanym w tym sezonie zespołem GI Malepszy Arth Soft Leszno bielszczanie wygrali 4:1 (2:1). W pierwszej połowie do bramki trafiali Gustavo Henrique i Eric Panes. Goście zdołali jednak zdobyć bramkę kontaktową i Rekord nie mógł być pewny wygranej. Losy meczu rozstrzygnęły się dopiero w samej końcówce. Goście wycofali bramkarza, co wykorzystał Rekord. W 37 minucie bramkę na 3:1 strzelił Panes, a wynik spotkania w ostatniej minucie ustalił strzałem głową Mikołaj Zastawnik.

Pierwsze domowe zwycięstwo piłkarek

Sztuki, która nie udała się piłkarzom Rekordu, dokonały ich koleżanki grające w Ekstralidze Kobiet. Piłkarki z Cygańskiego Lasu zanotowały pierwsze w tym sezonie zwycięstwo na własnym stadionie pokonując Stomilanki Olsztyn 3:0 (1:0). Dwie bramki dla Rekordu zdobyła Daria Długokęcka, a wynik na 3:0 ustaliła Maja Szafran. Dzięki wygranej Rekord awansował w tabeli na ósme miejsce.

Basket Hills nie do zatrzymania

Czwarte ligowe zwycięstwo zanotowali koszykarze Basket Hills. Tym razem bielszczanie wygrali wyjazdowy pojedynek ze Stalą Stalowa Wola 77:62. „Hillsi” już w pierwszej kwarcie wyszli na kilkunastopunktowe prowadzenie i nie oddali go do samego końca. Uwagę zwraca równomierne rozłożenie zdobyczy punktowej między kilku zawodników bielskiego zespołu. Najskuteczniejszy był Robert Kozaczka, który zdobył 14 punktów, jednak tylko o punkt mniej zdobył Miłosz Matyja, dwa mniej miał Jakub Łódź-Śmigielski, a trzy – Konrad Mamcarczyk.

Koniec serii BKS-u, trwa passa Podbeskidzia III i Zapory

Ze zmiennym szczęściem grali nasi czwartoligowcy. Podbeskidzie II uległo na własnym terenie Kuźni Ustroń 2:3 (0:3). Bramki dla TSP strzelali Arkadiusz Krańczuk i Adam Waśko. Lepiej spisały się rezerwy Rekordu, które wygrały na wyjeździe z Dramą Zbrosławice 3:1 (1:0). Na listę strzelców wpisali się Olaf Sobik, Krystian Wrona i Szymon Młocek. Dzięki zwycięstwu Rekord II opuścił ostatnie miejsce w tabeli. Z dorobkiem 7 punktów w 13 meczach bielszczanie są na 19. pozycji. Jedno miejsce wyżej jest Podbeskidzie II, które ma 10 punktów.

Na 7 zwycięstwach zakończyła się passa BKS-u Stal. W sobotę bielszczanie przegrali wyjazdowe spotkanie z MRKS-em Czechowice-Dziedzice 1:3 (0:1). Honorową bramkę dla BKS-u zdobył Paweł Kozioł. Po tym meczu zespół z Czechowic zrównał się z BKS-em liczbą punktów. Taki sam dorobek – 21 punktów – ma także Orzeł Łękawica i te trzy zespoły prowadzą w V lidze.

Nie zatrzymuje się trzeci zespół Podbeskidzia w lidze okręgowej. Bielszczanie podtrzymali zwycięską passę pokonując w niedzielę sąsiada z tabeli, Czarnych Jaworze 3:2, mimo iż do przerwy przegrywali 0:2. Klasycznym hat-trickiem popisał się Grzegorz Janusz, który zdobył 3 bramki w odstępie zaledwie 20 minut. Podbeskidzie III z dorobkiem 24 punktów zajmuje obecnie 3. miejsce w tabeli.

Na 3. miejsce w tabeli A klasy awansowała Zapora Wapienica, która w sobotę wygrała wyjazdowe spotkanie z Zamkiem Grodziec Śląski 2:1 (2:0). Gole strzelali Mateusz Śpiewak i Patryk Śliwa z rzutu karnego.

Trzy medale młodych judoków Janosika

Świetne wiadomości napłynęły z Sochaczewa, gdzie w weekend odbyły się mistrzostwa Polski młodzików do lat 15 w judo. Nasze miasto w zawodach reprezentowało 5 zawodników PTS Janosik. W rywalizacji ponad 400 zawodników ze 127 klubów bielszczanie zdobyli aż 3 medale, co dało im piąte miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Mistrzem Polski w kategorii do 38 kilogramów został Miłosz Jakielaszek. Bielszczanin pewnie wygrał zawody, na przestrzeni całego turnieju tocząc tylko jedną walkę w pełnym wymiarze czasowym. W finale Jakielaszek pokonał Bartosza Łyskanowskiego z Hato Judo przez ippon na minutę przed regulaminowym końcem walki.

Srebro w kategorii do 66 kg zdobył Krzysztof Smala. Młody zawodnik PTS Janosik pewnie wygrał swoją grupę oraz walkę półfinałową z Mikołajem Kurzawą z Victorii Poznań. Wyższość rywala uznać musiał dopiero w finale, w którym przegrał z Szymonem Wilkoszem z Wisły Kraków.

Trzeci medal dla PTS Janosik wywalczył Wojciech Drąg w kategorii do 50 kg. Bielszczanin wygrał swoją grupą, a następnie stoczył dramatyczną walkę półfinałową. W rywalizacji z Mateuszem Szweminem z UKS 6 Piła do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka, która trwała aż 9 minut i 27 sekund (regulaminowy czas walki to 3 minuty). Ostatecznie w tak dramatycznych okolicznościach rywal okazał się minimalnie lepszy. Zmęczony półfinałową rywalizacją Wojciech Drąg zdołał jednak zmobilizować się w walce repasażowej i pokonał Paula Germaina z Akademii Szczecin zdobywając brązowy medal mistrzostw Polski.

Warto dodać, że tydzień wcześniej w Pucharze Polski do lat 13 w Kielcach zawodnicy PTS Janosik także zdobyli 3 medale. Złoto wywalczyła Milena Żagań, zaś medale brązowe Igor Stalka i Jakub Grzybek.

Mistrzami Polski kadetów (do lat 18) są inni zawodnicy Janosika: Jakub Kurowski i Marika Moś.