Wygrane Rekordu i Basket Hills

Wygrane Rekordu i  Basket Hills

Sukcesami zakończyły się sobotnie wyjazdy bielskich drużyn do renomowanych rywali. Futsaliści Rekordu wygrali z Widzewem Łódź, a koszykarze Basket Hills z Wisłą Kraków. Z kolei tenisiści stołowi BKS-u Stal zanotowali drugi z rzędu remis.

Rekord wygrywa z Widzewem

O wyjazdowe zwycięstwa nie było łatwo. W meczu Widzewa z Rekordem pierwsi bramkę zdobyli zawodnicy z Łodzi. Już w 3 minucie po rzucie wolnym tor lotu piłki zmienił Hugo Freitas i dość niespodziewanie było 1:0 dla gospodarzy.

Potem przewagę zyskała jednak bardzie utytułowana drużyna z Cygańskiego Lasu. Mimo świetnych interwencji bramkarza Widzewa Rekord na przerwę schodził z prowadzeniem 2:1. Bramki zdobywali Taras Korołyszyn i Matheus.

W drugiej połowie Widzew próbował odrabiać straty, jednak to Rekord trafiał do bramki przeciwnika. Na listę strzelców wpisali się Michal Seidler i Mikołaj Zastawnik, a mecz zakończył się wynikiem 4:1.

Widzew Łódź – Rekord Bielsko-Biała 1:4 (1:2)

3 min. – Dregier 1:0, 9 min. – Korołyszyn,  17 min. – Matheus 1:2,  27 min. – Seidler 1:3, 39 min. –Zastawnik 1:4

Rekord: Iwanek – Korołyszyn, Matheus, Zastawnik, Marek, Kubik, Gustavo Henrique, Budniak, Lutecki, Popławski, Seidler, Madeja, Ptak, Nawrat

"Hillsi" lepsi od Wisły

Trudny mecz mają za sobą także koszykarze Basket Hills. W 23. kolejce II ligi zmierzyli się oni w Krakowie z tamtejszą Wisłą. Podopieczni trenera Błotki po raz kolejny na początku meczu dali się zaskoczyć rywalom. Po niespełna 4 minutach Wisła prowadziła 10:3, jednak bielszczanie szybko odrobili straty i pierwsza kwarta zakończyła się ich prowadzeniem 21:19. W drugiej części Wisła odzyskała prowadzenie. Bielszczanie byli nieskuteczni, zarówno z gry, jak i przy wykonywaniu rzutów osobistych. W tym fragmencie meczu nie wykorzystali ich aż pięciu! Wisła prowadziła 35:25, jednak pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 40:39 dla Basket Hills.

W drugiej połowie wyrównana gra toczyła się do stanu 51:52. Potem bielszczanie uciekli wiślakom na kilka punktów i – mimo problemów – dowieźli zwycięstwo do końca meczu.

Wisła Kraków – Baskiet Hills Bielsko-Biała 71:78 (18:21, 21:19, 19:24, 13:14)

Basket Hills: Zub (15), Fendych (0), Rejowski (7), Koćma (9), Medes (13) oraz Janicki (2), Szybowicz (13), Adamus (0), Kozaczka (19), Wróbel (0)

Tenisisści stołowi na remis

Drugi remis z rzędu w rozgrywkach pierwsze ligi tenisa stołowego odnotowali zawodnicy BKS-u Stal. Tym razem we własnej hali bielszczanie podzielili się punktami z AZS-em Politechniką Rzeszów. Punkty dla BKS-u zdobywali: Szymon Kolasa (2), Piotr Ostachowski, Arkadiusz Żuk oraz debel Szymon Kolasa-Kacper Głazowski. Po 14 kolejkach BKS Stal zajmuje piąte miejsce w tabeli.

BKS Stal Bielsko-Biała – KU AZS Politechnika Rzeszów 5:5

W sobotę swój mecz rozegrali także siatkarze BBTS. Relację oraz galerię zdjęć z pojedynku z Arką Chełm można znaleźć tutaj.