Wreszcie! Podbeskidzie wygrywa w Pucharze Polski

Kibice Podbeskidzia czekali na ten moment 129 dni. Podbeskidzie wygrało dziś w rundzie wstępnej Pucharu Polski z III-ligowym Stomilem Olsztyn 2:0 (1:0). Było to pierwsze zwycięstwo w meczu o stawkę od 30 marca, gdy Górale pokonali Bruk-Bet Termalikę Nieciecza.

Podopieczni Krzysztofa Brede zaczęli mecz z dużym animuszem i byli bliscy objęcia prowadzenia już w 5. minucie, jednak strzał  Kacpra Gacha trafił w słupek bramki rywali. W kolejnych minutach Podbeskidzie nadal prowadziło grę, a goście z Olsztyna starali się kontratakować. W 23 minucie bardzo aktywny w tej części meczu Gach strzałem po ziemi pokonał bramkarza Stomilu.

Po zdobyciu bramki gra się uspokoiła, jednak Górale cały czas mieli mecz pod kontrolą.

Drugą połowę Podbeskidzie ponownie zaczęło od bardziej zdecydowanych ataków. Pokonać Mateusza Malinowskiego usiłowali kolejno Michał Willmann, Kornel Osyra,  Linus Rönnberg  Michał Bednarski i Paweł Czajkowski. Bramkarza gości udało się jednak pokonać dopiero w doliczonym czasie gry, gdy piłka po strzale Czajkowskiego odbiła się jeszcze od obrońcy i wpadła do bramki Stomilu.

Dzięki wygranej Podbeskidzie awansowało do I rundy Pucharu Polski. Tam zameldowały się już także rezerwy Górali, które – przypomnijmy – wygrały Puchar Polski na szczeblu województwa śląskiego. Rywali obu bielskich zespołów w 1/32 rozgrywek poznamy 20 sierpnia.

Podbeskidzie – Stomil Olsztyn 2:0 (1:0)

1:0 Kacper Gach (23’), 2:0 Paweł Czajkowski (90+3’)

Podbeskidzie:  Konrad Forenc - Michał Willmann, Kornel Osyra, Jan Majsterek, Kacper Gach - Matej Mršić (65’ Szymon Gołuch), Jaka Kolenc (65’, Paweł Czajkowski), Michał Bednarski, Marcel Misztal (83’ Bartosz Florek), Linus Rönnberg (89’ Mateusz Kizyma) - Lucjan Klisiewicz (89’ Radosław Zając)