W tym roku ZGM zlikwidował do końca września ogrzewanie piecowe w 33 lokalach, a prace rozpoczęto w kolejnych 13 lokalach. Kosztowało to dotychczas 420.000 zł. Są to środki własne ZGM.
Nadal w mieszkaniowym zasobie Gminy na wymianę nieekologicznych źródeł ciepła oczekuje 1114 lokali. Z tej liczby ponad połowa, tj. 630 lokali ma zaplanowane ogrzewanie gazowe, 462 lokale ogrzewane będą z miejskiej sieci ciepłowniczej, a pozostałe lokale mają być wyposażone w ogrzewanie elektryczne. ZGM posiada już dokumentacje projektowe zakładające podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej prawie 40 kolejnych budynków, a także zmianę sposobu ogrzewania na etażowe gazowe w wielu lokalach mieszkalnych.
Realizacja planu wymiany uzależniona jest przede wszystkim od dostępności środków zewnętrznych (krajowych lub unijnych). Kluczową kwestią jest pojawienie się atrakcyjnych programów dofinansowań na modernizację nieekologicznych źródeł ogrzewania. W ostatnich pięciu latach, dzięki różnym dofinansowaniom zewnętrznym udało się zlikwidować „kopciuchy” w prawie 1500 lokalach zarządzanych przez ZGM. Obecnie brak takich programów powoduje spowolnienie tempa wymiany pieców.