Rekord bliżej finału. Cenna wygrana w Gliwicach

Rekord Bielsko-Biała wygrał dziś w Gliwicach z Piastem 4:2 (0:2) i uczynił pierwszy krok w kierunku awansu do finału Fogo Futsal Ekstraklasy.

Piast Gliwice nie jest wygodnym przeciwnikiem dla Rekordu. Co prawda w fazie zasadniczej rozgrywek ligowych bielszczanie dwukrotnie pokonali gliwiczan (6:2 w Bielsku-Białej i 1:0 w Gliwicach), jednak już w półfinale Pucharu Polski lepszy okazał się Piast (wygrał 3:2 w Gliwicach, a w Bielsku-Białej zremisował 5:5). Półfinałowa  rywalizacja obu zespołów w ligowym play-offie zapowiadała się więc bardzo ciekawie.

Początek meczu w Gliwicach potwierdził, że Piast jest bardzo groźnym zespołem. Gospodarze objęli prowadzenie już na samym początku meczu, a w 12 minucie było już 2:0. Rekord nie potrafił pokazać swych atutów w ataku, a obronie był bardzo pasywny. Podopieczni Jesusa Lopeza mogą mówić o szczęściu, że prowadzenie Piasta nie było wyższe.

Na szczęście mecz nie kończy się po pierwszej połowie. Po przerwie w hali w Gliwicach zobaczyliśmy zupełnie inne oblicze biało-zielonych. Już w pierwszej minucie tej części kontaktowego gola z rzutu karnego zdobył Matheus. Dwie minuty później wyrównał Mikołaj Zastawnik, który dobił strzał Tarasa Korołyszyna.

Rekord nie zwalniał tempa, w 30 minucie bielszczan na prowadzeni wyprowadził Matheus, który bardzo precyzyjnie uderzył z rzutu wolnego. Gliwiczanie rzucili się do odrabiania strat, wprowadzili „lotnego” bramkarza, co w 33 minucie wykorzystał Artur Popławski kierując piłkę do pustej bramki Piasta.

Dzięki świetnej drugiej połowie Rekord wygrał w Gliwicach i objął w półfinałowej – toczonej do dwóch zwycięstw – rywalizacji 1:0. Kolejne spotkanie rozegrane zostanie w sobotę o godzinie 19.00 w Cygańskim Lesie.

Piast Gliwice – Rekord Bielsko-Biała 2:4 (2:0)

1:0 Pegacha (2. min.), 2:0 Graca (12. min.), 2:1 Matheus (21. min., z rzutu karnego), 2:2 Zastawnik (23. min.), 2:3 Matheus (30. min., z rzutu wolnego), 2:4 Popławski (33. min.)

Rekord: Nawrat – Popławski, Matheus, Gustavo Henrique, Lutecki, Rakić, Kubik, Zastawnik, Korołyszyn, Budniak, Seidler, Madeja, Iwanek, Florek