Mistrzostwo dla BKT Advantage, reszta w kratkę

Tenisiści BKT Advantage wygrali turniej Final Four Lotto SuperLigi  i zostali ponownie drużynowymi mistrzami Polski. Nie zawiedli także futsaliści Rekordu, siatkarze BBTS-u i koszykarze Basket Hills.

Drugie mistrzostwo z rzędu

BKT Advantage nie miał sobie w tym roku równych w rywalizacji najlepszych tenisowych drużyn naszego kraju. Bielszczanie wygrali – bez porażki – sezon zasadniczy, a w ten weekend potwierdzili swoją dominację w turnieju Final Four. W półfinale 4:1 pokonali zespół CKT Grodzisk Wielkopolski, a w finale 4:0 wygrali z Osavi Tennis Team Kalisz.

Kropkę nad „i” postawiła dziś występująca w bielskim zespole 40. rakieta światowego rankingu, Petra Martic. Chorwatka pewnie pokonała Czeszkę Julię Struplovą 2:0 (6:2, 6:4). O przebiegu wczorajszej części meczu finałowego pisaliśmy w tekście BKT Advantage blisko mistrzostwa Polski. Przypomnijmy, że to drugie z rzędu drużynowe mistrzostwo Polski zdobyte przez bielski klub.

Legia pokonana
Dobrze kończący się weekend będą wspominali także kibice Rekordu. W sobotę w Cygańskim Lesie biało-zieloni futsaliści pokonali Legię Warszawa 5:2 (1:2). Pierwsza połowa nie zapowiadała jednak wysokiej wygranej bielszczan. Po 17 minutach gry legioniści prowadzili 2:0. Jeszcze przed przerwą kontaktową bramkę zdobył  Mikołaj Zastawnik. Po przerwie gole strzelali już tylko bielszczanie. Na listę strzelców wpisali się Artur Popławski, Tomsz Lutecki, Michał Kubik i Stefan Rakic.
W ślady panów poszły w niedzielę futsalistki Rekordu, które na zakończenie pierwszej rundy Ekstraligi Futsalu wygrały w Warszawie z tamtejszym zespołem AZS AWF 3:0 (1:0). Łupem bramkowym podzieliły się Martyna Galus i Izabela Tracz. Pierwszy gol dla bielszczanek padł po samobójczym trafieniu jednej z zawodniczek AZS-u.

Absolutny rekord Basket Hills

Tempa nie zwalniają koszykarze Basket Hills. W 14. kolejce II ligi odnieśli w swojej hali pewne zwycięstwo nad zespołem Niedźwiadków Chemart II Przemyśl. Bielszczanie wygrali 104:69, a ich przewaga nie podlegała dyskusji w żadnej części spotkania. Było to 11 z rzędu ligowe zwycięstwo „Hillsów”, co jest rekordem w historii klubu. Bielszczanie są samodzielnym liderem grupy C II ligi.

Pewne zwycięstwa siatkarzy i pingpongistów

Wyjazdowe zwycięstwo 3:0 nad zespołem SMS PZPS Spała odnieśli siatkarze BBTS-u. Pierwsze dwa sety bielszczanie wygrali po 25:19, zaś największy opór gospodarze postawili w trzeciej partii. BBTS wygrał ją jednak ostatecznie 27:25.

Pewne zwycięstwo odnieśli także tenisiści stołowi BKS-u Stal. Bielszczanie wygrali w Dąbrowie Górniczej z tamtejszym UKS-em Dąbrowiak aż 10:0!

Porażki Podbeskidzia i BKS Bostik ZGO

Kolejną porażkę ponieśli piłkarze Podbeskidzia. W otwierającym rundę rewanżową wyjazdowym meczu z Wisłą Płock bielszczanie przegrali 1:2. Jedynego gola dla Górali zdobył w drugiej połowie Lionel Abate. Występ TSP podsumowali dla nas Marian Antonik i trener Ryszard Kłusek. Ich oceny możecie przeczytać tutaj. Podbeskidzie w 17 spotkaniach zdobyło zaledwie 13 punktów i zajmuje przedostatnie, spadkowe miejsce w tabeli I ligi.

Drugiej ligowej porażki doznały siatkarki BKS Bostik ZGO. W niedzielę we własnej hali bielszczanki uległy Chemikowi Police 0:3 (23:25, 17:25, 19:25). Była to trzecia w niedługim czasie porażka BKS-u z zespołem z Polic. Wcześniej obie drużyny rywalizowały w ramach Pucharu CEV. BKS po 10 kolejkach zajmuje 3. miejsce w Tauron Lidze. Pierwszy jest Chemik, a drugi zespół PGE Rysice Rzeszów.