Do 7 lutego można zgłaszać swój udział w bezpłatnym cyklu wydarzeń edukacyjnych poświęconych ochronie środowiska, zmianom klimatycznym, odnawialnym źródłom energii i transformacji w ramach projektu Spleceni z miastem.
W projekcie mogą wziąć udział osoby w wieku 15-29 lat z podregionu bielskiego, katowickiego, bytomskiego, sosnowieckiego, gliwickiego, tyskiego, rybnickiego oraz osoby w wieku od 60. roku życia z Bielska-Białej.
O projekcie pisaliśmy już listopadzie zeszłego roku (tutaj). Warunkiem uczestnictwa w cyklu wydarzeń, które zaplanowano od marca 2025 roku do marca 2026 roku, jest wypełnienie dokumentów zamieszczonych tutaj.
Ta część projektu obejmuje udział w 15 lub 16 wydarzeniach, do których klasyfikacja będzie prowadzona na podstawie złożonych dokumentów. Będą to: prelekcje i zajęcia aktywny umysł, warsztaty, spacery dendrologiczne, wizyty w ZGO w Bielsku-Białej oraz w bielskiej siedzibie Tauron, wizyty w spalarni oraz w Centrum Edukacji Ekologicznej w Krakowie, wizyty w Centrum Wiedzy o Wodzie Hydropolis we Wrocławiu, dwudniowa wizyta w Centrum Nauki Kopernik i Centrum Edukacji Klimatycznej w Warszawie i spotkania podsumowujące z bogatym programem.
Wypełnione formularze należy złożyć w Centrum Edukacji Ekologicznej Ekosynteza w Bielsku-Białej przy ul. Grotowej 11 (dotyczy osób w wieku 15-29 lat). Natomiast osoby powyżej 60. roku życia mogą składać formularze w Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej przy placu Ratuszowym 5 (pokój 404, 4 piętro).
Wartość projektu Spleceni z miastem to ponad 2 mln zł. W tej kwocie dofinansowanie z Unii Europejskiej wynosi dokładnie 1.857.092,40 zł, natomiast z budżetu krajowego – 206.343,60 złotych. Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji).
Fot. pexels