Bielskie drużyny z kompletem zwycięstw

Komplet zwycięstw zanotowały w sobotę bielskie drużyny sportowe.  Swoje spotkania wygrały: Rekord, Podbeskidzie, BBTS i BKS Stal.

Pewne zwycięstwo w 18. kolejce Fogo Futsal Ligi odnieśli futsaliści Rekordu. W sobotę w Cygąńskim Lesie bielszczanie wygrali z We-Met Futsal Club Kamienica Królewska 4:1, a losy spotkania rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie, gdy na czterobramkowe prowadzenie zespół wyprowadzili celnymi trafieniami Matheus Ferreira, Tomasz Lutecki, Paweł Budniak  i Gustavo Henrique. Rekor prowadzi w tabeli z punktem przewagi nad Constractem Lubawa. Do bezpośredniego spotkania obu drużyn dojdzie już  w środę, 24 stycznia, w Lubawie.

Drugą wygraną w zimowym okresie przygotowawczym zanotowało Podbeskidzie. Tym razem, mimo szybkiej utraty dwóch goli,  Górale wygrali 5:2 (3:2) z drugoligowym Hutnikiem Kraków. Trzy gole strzelił Lionel Abate. Premierowe trafienie w barwach TSP zanotował zakontraktowany w ciągu tygodnia Hiszpan Siverio. Listę strzelców uzupełnił Bartosz Bida. 14 strzelonych bramek w dwóch meczach napawa optymizmem, jednak nadal wiele do życzenia pozostawia formacja defensywna bielskiego zespołu. Proste błędy i cztery stracone bramki w meczach z niżej notowanymi drużynami musza martwić kibiców. Nic więc dziwnego, że właśnie w obronie poszukiwani są nowi zawodnicy. W sobotę testowani byli dwaj obrońcy. Jednym z nich był  nie mający obecnie klubu Hiszpan Roberto Corral, znany z występów w Koronie Kielce. W pierwszej połowie wystąpił też 21 letni napastnik ŁKS-u Łódź Grzegorz Plapka.

Kolejne ligowe zwycięstwo zanotowali na swoim koncie siatkarze BBTS-u. W sobotę w hali pod Dębowcem wygrali 3:0 z Gwardią Wrocław. Mecz nie był jednak tak jednostronny, jak wskazuje wynik. Walka w poszczególnych setach była bardzo wyrównana. Przez większość pierwszego seta przewagę mieli goście, którzy prowadzili już nawet 17:12. Ostatecznie bielszczanie zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę wygrywając 27:25. W kolejnych setach BBTS wygrał 25:20 i 25:21. Bielszczanie z dorobkiem 38 punktów zajmują 4 miejsce w tabeli I ligi.

Ligowe zwycięstwo odnieśli też w sobotę tenisiści stołowi BKS-u Stal. We własnej hali pokonali oni Wolf KTS Gliwice II aż 9:1.

Dziś swoje spotkanie rozegrają futsalistki Rekordu. W hali przy ul. Startowej o godzinie 17.00 zagrają z liderem rozgrywek – KS Górzno Nowy Świt. Stawką tego spotkania będzie fotel lidera, gdyż po 10 rozegranych spotkaniach zajmujące drugą pozycję bielszczanki tracą do niedzielnych rywalek zaledwie jeden punkt.

Z kolei siatkarki BKS Bostik ZGO swój mecz zagrają dopiero w poniedziałek. O godzinie 20.30 ich przeciwnikiem będzie  zespół Stali Mielec. Bezpośrednią transmisję ze spotkania przeprowadzi Polsat Sport, jednak my zachęcamy do kibicowania siatkarkom na żywo, w hali pod Dębowcem.