Tym razem nie były to pary małżeńskie – swoje Srebrne Gody obchodziło Stowarzyszenie Mieszkańców Mikuszowic Krakowskich. Miejscem sobotniego jubileuszowego spotkania był miejscowy MDK im. Jacka Lecha przy ul. Żywieckiej.
Są wśród nich tacy którzy, podobnie jak ich przodkowie, są mikuszowianami z dziada pradziada, są też tacy co stali się nimi bo poszli za głosem serca i w Mikuszowiach znaleźli swoich życiowych partnerów czy partnerki. Wspólnie postanowili we wrześniu 1999 nadać swojej miłości do tego miejsca ramy organizacyjne – powołali do życia SMMK czyli Stowarzyszenie Mieszkańców Mikuszowic Krakowskich. Wśród celów, które stawiało sobie stowarzyszenie w chwili powstania, znaleźć można m.in. kultywowanie tradycji kulturowych i historycznych dzielnicy (a wcześniej odrębnej miejscowości), ochronę zabytków, przeciwdziałanie niekorzystnym tendencjom w planowaniu przestrzennym, pomoc dla potrzebujących i ochronę środowiska.
Z historią Mikuszowic Krakowskich i kroniką działalności Stowarzyszenia zapoznali zebranych Bogdan Kocurek, Stanisław Kania i Marian Jędrzejczyk. Z bogatego portfolio działań i sukcesów za największy uznać należy zmianę pierwotnie planowanego przebiegu drogi szybkiego ruchu S1, która pierwotnie (wariant A) miała przecinać Mikuszowice Krakowskie na pół i miały zostać wyburzone budynki Szkoły Podstawowej i Domu Kultury! Poparte przez miasto starania SMMK w GDDKiA odniosły skutek i zmieniono pierwotny plan przebiegu obwodnicy. W trakcie prezentacji działań przedstawiciele Stowarzyszenia złożyli wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą działalność Towarzystwa Szkoły Ludowej. Wspomniano także zmarłych członków Stowarzyszenia, którą pamięć uczczono chwilą ciszy.
Uroczystość uświetniła swym występem trzynastoosobowa reprezentacja Chóru Mieszanego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na koniec, za kolejne lata działalności, wypito symboliczną lampkę szampana i zaserwowano poczęstunek.
Aktualnie Stowarzyszenie liczy 43 członków; od początku szefuje mu p. Stanisław Kania.