Międzynarodowe Targi ENERGETAB 2023 to wyjątkowa okazja do poznania nowoczesnych rozwiązań stosowanych w branży energetycznej jak również konferencje i biznesowe spotkania pomiędzy producentami urządzeń, a przedstawicielami energetyki, samorządów, firm wykonawczych, instytutów branżowych, klastrów energii i prosumentami do których zalicza się coraz większa część społeczeństwa. Tegoroczna edycja targów odbędzie między 12 a 14 września na terenach bielskiego ZIAD przy al. Armii Krajowej.
Ponad 400 polskich i zagranicznych wystawców tegorocznych targów zaprezentuje całe spektrum specjalistycznych maszyn i urządzeń elektroenergetycznych, aparaturę rozdzielczą i łączeniową, kontrolno – pomiarową, automatyki i sterowania, osprzęt sieci przesyłowych i dystrybucyjnych, energooszczędne oświetlenie przemysłowe i drogowe, systemy informatyczne i telekomunikacyjne stosowane w energetyce czy innowacyjne technologie sieciowe.
Znaczącą część ekspozycji targowej zajmują urządzenia i aparatura związane z odnawialnymi źródłami energii, elektromobilnością i technologiami przyjaznymi dla środowiska. Najnowsze rozwiązania prezentują producenci i dystrybutorzy paneli fotowoltaicznych, turbin wiatrowych, pomp cieplnych i magazynów energii a także dostawcy układów automatyki oraz systemów informatycznych związanych z tymi technologiami.
Przed krajową energetyką stoją liczne wyzwania związane z jej transformacją, zapewnieniem ciągłości zasilania w energię elektryczną, niezbędnymi inwestycjami w sektorze efektywnego wytwarzania energii elektrycznej jak i w sektorze sieciowym, a przede wszystkim koniecznością radykalnego ograniczenia niekorzystnego oddziaływania dotychczas stosowanych technologii na środowisko, w którym żyjemy. Niektóre z tych zagadnień będą tematami konferencji, które odbędą się w czasie targów. W trakcie trwania targów podczas konferencji branżowych Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii szczegółowo zaprezentuje z praktycznego punktu widzenia proces realizacjami inwestycji z wykorzystaniem magazynów energii (nie tylko bateryjnych). Stowarzyszenie Elektryków Polskich poruszy wybrane zagadnienia związane z transformacją energetyczną. Podczas kolejnej konferencji będzie można porozmawiać na temat metod zwiększenia udziału krajowych firm w planowanych, wielkich inwestycjach energetycznych (local content). Poruszona zostanie również rola strony społecznej w biznesie.
Na otwartych terenach wystawowych zostały wydzielone trzy specjalne strefy: Strefa Odnawialnych Źródeł Energii – OZE, Strefa Elektromobilności – SEL, oraz Strefa Praktycznych Pokazów technologii elektrycznych – SPP.
Więcej informacji na temat organizowanych konferencji, planowanych prezentacji w wydzielonych strefach oraz innych wydarzeń towarzyszących targom znaleźć można na stronie: www.energetab.pl