Kilka dni temu na portalu luBBie.pl opublikowaliśmy obszerne fragmenty listu mieszkańca Bielska-Białej. Pan Leszek wyrażał w nim niezadowolenie z działania serwisu zgloszeniabb.pl oraz reakcji miejskich instytucji na usterki, o których informował za jego pośrednictwem. Teraz otrzymaliśmy odpowiedzi Urzędu Miejskiego i Miejskiego Zarządu Dróg na owe zastrzeżenia bielszczanina.
Tekst dotyczący uwag pana Leszka można przeczytać klikając tutaj. Urząd Miejski w odpowiedzi na nasz artykuł informuje, że sygnały od bielszczan nie są ignorowane, a ową ignorancję określono nawet słowem „rzekoma”. Dalej czytamy zaś opis działalności portalu ZgloszeniaBB.pl oraz wyjaśnienie braku działań w niektórych sprawach.
Należy podkreślić, że od początku funkcjonowania systemu ZgłoszeniaBB bielszczanie podjęli za jego pośrednictwem blisko 24 tysiące interwencji, co daje kilkanaście zgłoszeń dziennie. 92% tych zgłoszeń zostało już zrealizowanych. Tak ogromna liczba zgłoszeń sprawia, że nie we wszystkich przypadkach jesteśmy w stanie podjąć natychmiastowe działania. Tym bardziej, że często wiąże się to ze sporymi nakładami finansowymi. Dlatego około 8% zgłoszeń wciąż pozostaje otwartych – czytamy.
Do zastrzeżeń naszego czytelnika odniósł się też Miejski Zarząd Dróg, który poinformował, że podstawą do tworzenia listy ulic przewidzianych do remontów cząstkowych w ramach bieżącego utrzymania dróg gminnych są: przeglądy roczne dróg realizowane przez firmę zewnętrzną, przejazdy pracowników MZD, zgłoszenia telefoniczne oraz pisemne, a także portal ZgloszeniaBB.pl. Wskazanie wykonawcy prac remontowych kolejności realizacji zadań odbywa się przede wszystkim z uwzględnieniem zagrożenia dla bezpieczeństwa użytkowników dróg, nie zaś sposobu zgłoszenia do MZD. – informuje w piśmie przesłanym naszej redakcji Marcin Budziński, zastępca dyrektora MZD, dodając: Zakres oraz termin realizacji prac dostosowany jest do środków finansowych, jakie Miasto Bielsko-Biała może przeznaczyć na bieżące utrzymanie dróg, a także ilości koniecznych do przeprowadzenia remontów cząstkowych.
Miejski Zarząd Dróg odniósł się także do konkretnych zgłoszeń naszego czytelnika: Prace na ul. Lotniczej oraz ul. Św. Anny polegały tylko i wyłącznie na zabezpieczeniu ubytków przed dalszym powiększaniem się i byty prowadzone w technologii uproszczonej w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Roboty zostaną dokończone po nastaniu sprzyjających warunków atmosferycznych. W piśmie zaznaczono, że wykonawca prac udziela gwarancji należytego wykonania na okres 36 miesięcy i wszystkie poprawki realizowane w tym okresie wykonywane są kosztem i staraniem Wykonawcy.