Tauron rozpoczął remont infrastruktury ciepłowniczej. Prace przeprowadzane będą również w bielskiej elektrociepłowni.
Jak wyjaśnił Marcin Staniszewski, prezes zarządu TAURON Ciepło - latem, kiedy zapotrzebowanie na ciepło jest niższe, modernizacje mogą być prowadzone w sposób właściwie nieodczuwalny dla odbiorców. – To najlepszy czas na kompleksowe prace remontowe i modernizacyjne. W elektrociepłowniach przeprowadzamy je co roku, po to, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia awarii w sezonie grzewczym – powiedział.
W najbliższych tygodniach rozpocznie się remont kapitalny bloku BC50 Eletrociepłowni w Bielsku-Białej, w szczególności turbozespołu, który jest tam zainstalowany. Celem modernizacji jest przywrócenie sprawności termodynamicznej oraz poprawa niezawodności i dyspozycyjności turbozespołu.
Od czasu uruchomienia do chwili obecnej turbina przepracowała 47 981 godzin. Bielska elektrociepłownia pokrywa prawie w całości zapotrzebowanie mieszkańców Bielska-Białej i okolic na ciepło i prąd.
Zaplanowano również modernizacje urządzeń w elektrociepłowniach w Tychach, Katowicach oraz Cieszynie.
Łączna moc cieplna zainstalowana w elektrociepłowniach wchodzących w skład TAURON Ciepło - pochodząca w większości z wysokosprawnych źródeł kogeneracyjnych - wynosi 1243 MW. Łączna długość sieci ciepłowniczej w systemie TAURON Ciepło wynosi 1100 km. Poprzez ponad 5000 węzłów cieplnych, spółka dostarcza ciepło do 280 tys. gospodarstw domowych, czyli ponad 840 tys. mieszkańców.
TAURON Ciepło obsługuje łącznie około 4000 klientów, ogrzewa ponad 10 000 budynków.
foto: PiotrW/FotoPolska.eu