Na terenie miasta mamy pięć obiektów zbiorowego pochówku żołnierzy i bojowników, poległych w obu wojnach światowych. Za stan tych nekropolii odpowiada samorząd miasta.
Najważniejszym obiektem tzw. grobownictwa wojennego jest Cmentarz Wojskowy przy ul. Saperów na Os. Wojska Polskiego. Znajdują się tam kwatery i groby wojenne żołnierzy oraz bojowników poległych w czasie I i II wojny światowej, m.in. mogiła zbiorowa żołnierzy Września’39, mogiła zbiorowa poległych harcerzy czy mogiła zbiorowa nieznanych uczestników ruchu oporu z okresu okupacji.
Na cmentarzu komunalnym przy ul. Krasickiego na Złotych Łanach znajduje się wojenny grób zbiorowy 36 żołnierzy poległych w czasie I i II wojny światowej. Podobny zbiorowy grób wojenny istnieje na cmentarzu katolickim na ul. Grunwaldzkiej; spoczywają tam bojownicy polegli w walce z okupantem niemieckim w latach 1942-44.
Z kolei na terenie cmentarza żydowskiego przy ul. Cieszyńskiej mieści się kwatera z grobami 65 żołnierzy wyznania mojżeszowego, poległych w czasie I wojny światowej.
Ostatnim miejscem zbiorowego pochówku wojennego jest cmentarz żołnierzy radzieckich przy ul. Lwowskiej. Pochowano tam żołnierzy Armii Czerwonej poległych w walce z Niemcami na przełomie 1944 i 1945 roku w Bielsku i okolicach.
Za utrzymanie cmentarzy wojennych w porządku i czystości odpowiada samorząd miasta. W bieżącym roku budżet miasta przeznaczył na to 26 800 złotych.