W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację podstawowych jej funkcji.

Te cookies są niezbędne do funkcjonowania naszej strony i nie może być wyłączony w naszych systemach. Możesz zmienić ustawienia tak, aby je zablokować, jednak strona nie będzie wtedy funkcjonowała prawidłowo
Te cookies pozwalają nam mierzyć ilość wizyt i zbierać informacje o źródłach ruchu, dzięki czemu możemy poprawić działanie naszej strony. Pomagają nam też dowiedzieć się, które strony są najbardziej popularne lub jak odwiedzający poruszają się po naszej witrynie. Jeśli zablokujesz ten rodzaj cookies nie będziemy mogli zbierać informacji o korzystaniu z witryny oraz nie będziemy w stanie monitorować jej wydajności.
Te cookies służą do tego, aby wiadomości reklamowe były bardziej trafne oraz dostosowane do Twoich preferencji. Zapobiegają też ponownemu pojawianiu się tych samych reklam. Reklamy te służą wyłącznie do informowania o prowadzonych działaniach. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej polityce prywatności.
Aktualności

Pola Nadziei w Bielsku-Białej. Zebrano ponad 306 tys. zł dla hospicjum

Pola Nadziei w Bielsku-Białej. Zebrano ponad 306 tys. zł dla hospicjum

Ponad 306 tys. zł zebrano podczas 22. edycji programu Pola Nadziei organizowanego przez Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne na rzecz Hospicjum św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej. W akcji uczestniczyło 56 szkół z Bielska-Białej, Czechowic-Dziedzic, Żywca i okolicznych gmin.

Podsumowanie programu oraz wręczenie dyplomów i pucharów odbyło się 22 czerwca w kościele pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Bielsku-Białej. Uczniowie i nauczyciele przez wiele miesięcy organizowali kiermasze, loterie, przedstawienia, kawiarenki, sprzedaż kalendarzy oraz zbiórki środków higienicznych i opatrunkowych.

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów, katechetów, nauczycieli i pozostałych osób pozyskaliśmy 306.630 złotych, co znacząco ułatwiło funkcjonowanie Hospicjum św. Jana Pawła II – podkreśliła prezeska stowarzyszenia Grażyna Chorąży.

- Dziękuję wszystkim, którzy wspierają tę akcję. Dla mnie wizyty w hospicjum, a staram się tam bywać, są bardzo wzmacniające. Może wydawać się to paradoksalne w dzisiejszych czasach, bo ludzie raczej starają się unikać cierpienia; trochę wolimy obejść to doświadczenie, licząc, że może ktoś inny się tym zajmie. Natomiast wy - skupieni wokół akcji Pola Nadziei - macie całkiem inne podejście. Wiecie, że wsparcie ludzi cierpiących, towarzyszenie im w ostatniej drodze, drodze, która jest nieunikniona dla wszystkich, może być budujące, może dać wiele satysfakcji i określa nas jako ludzi– mówił prezydent Jarosław Klimaszewski.

W uroczystości uczestniczyli m.in. biskup Piotr Greger, prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, samorządowcy, dyrektorzy szkół, nauczyciele, uczniowie i wolontariusze. Najbardziej zaangażowane placówki otrzymały puchary i dyplomy.

fot. Paweł Sowa

Powiązane artykuły

O nas

Portal jest miejscem spotkania i dyskusji dla tych, którym nie wystarcza codzienna dawka smutnych newsów, jednakowych we wszystkich mediach. Chcemy pisać o naszym mieście, Bielsku-Białej, bo lubimy to miasto i jego mieszkańców. W naszej pracy pozostajemy niezależni od lokalnych władz i biznesu.

Cart