Ponad 306 tys. zł zebrano podczas 22. edycji programu Pola Nadziei organizowanego przez Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne na rzecz Hospicjum św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej. W akcji uczestniczyło 56 szkół z Bielska-Białej, Czechowic-Dziedzic, Żywca i okolicznych gmin.
Podsumowanie programu oraz wręczenie dyplomów i pucharów odbyło się 22 czerwca w kościele pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Bielsku-Białej. Uczniowie i nauczyciele przez wiele miesięcy organizowali kiermasze, loterie, przedstawienia, kawiarenki, sprzedaż kalendarzy oraz zbiórki środków higienicznych i opatrunkowych.
– Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów, katechetów, nauczycieli i pozostałych osób pozyskaliśmy 306.630 złotych, co znacząco ułatwiło funkcjonowanie Hospicjum św. Jana Pawła II – podkreśliła prezeska stowarzyszenia Grażyna Chorąży.
- Dziękuję wszystkim, którzy wspierają tę akcję. Dla mnie wizyty w hospicjum, a staram się tam bywać, są bardzo wzmacniające. Może wydawać się to paradoksalne w dzisiejszych czasach, bo ludzie raczej starają się unikać cierpienia; trochę wolimy obejść to doświadczenie, licząc, że może ktoś inny się tym zajmie. Natomiast wy - skupieni wokół akcji Pola Nadziei - macie całkiem inne podejście. Wiecie, że wsparcie ludzi cierpiących, towarzyszenie im w ostatniej drodze, drodze, która jest nieunikniona dla wszystkich, może być budujące, może dać wiele satysfakcji i określa nas jako ludzi– mówił prezydent Jarosław Klimaszewski.
W uroczystości uczestniczyli m.in. biskup Piotr Greger, prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, samorządowcy, dyrektorzy szkół, nauczyciele, uczniowie i wolontariusze. Najbardziej zaangażowane placówki otrzymały puchary i dyplomy.
fot. Paweł Sowa




