Cenne medale młodych zawodników PTS Janosik i KS Sprint

Rewelacyjny weekend zanotowali młodzi zawodnicy bielskich klubów. Judocy PTS Janosik zdobyli 3 medale – złoty, srebrny i brązowy – podczas mistrzostw Polski w judo do lat 16, zaś Wiktoria Biskup z KS Sprint została mistrzynią Polski  do lat 16 w biegu na 100m.

Najlepsi młodzi judocy w kraju spotkali się w ten weekend w Opolu, gdzie rywalizowali o tytuły mistrzów Polski. Świetnie zawody zanotowali judocy PTS Janosik, którzy zdobyli trzy medale.

Złoto i tytuł mistrzyni Polski do lat 16 w kategorii do 52 kg wywalczyła w świetnym stylu Marika Moś. Bielszczanka pokonała kolejno Małgorzatę Budę z KS Judo Czechowice-Dziedzice, Oliwię Stankiewicz z Czarnych Bytom i Olgę Cibor z Same Judo Ząbki. Dwie pierwsze walki Marika zakończyła w niespełna 30 sekund, a w trzeciej – półfinałowej – do pokonania rywalki bielszczanka potrzebowała 33 sekund. Zdecydowanie bardziej zaciętą walkę Marika stoczyła w finale z Gabrielą Miś z UKS Judo Kraków. Jednak i ten pojedynek zawodniczka PTS Janosik zakończyła zwycięsko i mogła cieszyć się z tytułu mistrzyni Polski.

Drugie miejsce  i srebrny medal – w sobotnich zawodach zajęła Maria Bukowska. Startująca w wadze +70 kg zawodniczka Janosika pokonała kolejno Karolinę Matusiak z TJS Judo Toruń i Julię Trokę zUKS „10” Bydgoszcz. W decydującej o złotym medalu walce Maria przegrała z Nikolą Zarębą z Kumy Warszawa.

Brązowy medal zdobył Aleksander Zbytniewski, który wygrał swoją grupę eliminacyjną pokonując trzech rywali, w tym innego bielszczanina, Szymona Żyrka z Gwardii. W półfinale zawodów Olek musiał uznać wyższość Maksymiliana Piktela z MaKo Wrocław, jednak potem ponownie powrócił na zwycięską ścieżkę pokonując, w decydującej o zdobyciu brązowego medalu walce, Stefana Kuszpę z JFC Warszawa

Świetne wieści napłynęły też ze Słubic, gdzie rozgrywany był Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego, czyli mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce do lat 16. Tytuł mistrzyni Polski w prestiżowym biegu na 100 metrów zdobyła zawodniczka bielskiego KS Sprint – Wiktoria Biskup. Bielszczanka osiągnęła swój najlepszy tegoroczny wynik: 12,31 sekundy. Warto podkreślić, że rok temu bielszczanka zajęła w tej samej konkurencji drugie miejsce.