Awans BKS-u, Podbeskidzie II zostaje w IV lidze

We wtorek o awans grały dwie bielskie drużyny: rezerwy TS Podbeskidzie oraz BKS Stal Bielsko-Biała.

Podbeskidzie II zostaje w IV  lidze

Drugi zespół Podbeskidzia w dobrym stylu wygrał swoją grupę czwartej ligi. W trzydziestu meczach zanotował 19 zwycięstw, 6 remisów i 5 porażek. Nie wystarczyło to jednak do awansu, o który podopieczni Marka Sokołowskiego walczyć musieli ze zwycięzcą równoległej grupy IV ligi, Podlesianką Katowice.

Do spotkań tych Podbeskidzie II przystąpiło osłabione brakiem zawodników z pierwszego zespołu, którzy udali się na urlopy.  Samuel NNoshiri i Marco Siverio prawie całą rundę wiosenną spędzili w drugim zespole i ich brak w meczach barażowych był widoczny. Pierwsze spotkanie, rozegrane w sobotę w Bielsku-Białej Górale przegrali 2:0 tracąc oba gole już w pierwszym kwadransie gry.

We wtorkowym rewanżu Podbeskidzie II postawiło na otwartą grę próbując odrobić straty z Bielska-Białej, jednak nie potrafili wykorzystać swoich szans. Rywale sytuacje bramkowe stwarzali głównie po stałych fragmentach gry. Jedną z takich sytuacji, w 83 minucie, piłkarze Podlesianki wykorzystali i objęli prowadzenie 1:0. Cztery minuty później pięknym strzałem wyrównał Georgi Merebashvili. Mecz zakończył się remisem 1:1 i z awansu do III ligi cieszył się klub z dzielnicy Katowic. Rezerwy Podbeskidzia w przyszłym sezonie ponownie zagrają w IV lidze.

Nokaut BKS-u i pierwszy awans od wielu lat

W dobrym stylu, sezon zakończyli piłkarze BKS Stal, którzy ostatecznie zajęci III miejsce w lidze okręgowej i w przyszłym roku zagrają poziom wyżej – w utworzonej  właśnie V lidze. Aby tak się stało BKS potrzebował we wtorkowym meczu zwycięstwa z Piastem Gol Bieruń. Zmotywowani bielszczanie wynik otworzyli już w 3 minucie meczu, gdy na listę strzelców wpisał się Paweł Kozioł. Do przerwy podopieczni Arkadiusza Ruckiego prowadzili 7:0, a w drugiej połowie nie zwalniali tempa. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 16:1!

BKS okazałym zwycięstwem zakończył świetną rundę wiosenną, w której zanotował 12 zwycięstw, 1 remis i 2 porażki. W 15 spotkaniach bielszczanie zdobyli aż 83 bramki! Wyniki te pozwoliły w końcówce sezonu wyprzedzić Iskrę Pszczyna i zająć trzecie miejsce dające awans do tworzonej V ligi.

Przypomnijmy, że to kolejny awans  bielskiego zespołu w tym sezonie. Wcześniej do II ligi awansował Rekord, a do ligi okręgowej trzecia drużyna Podbeskidzia.