SportBB

Od 2:0 do 2:3. Porażka BKS-u w Rzeszowie

Mimo świetnych dwóch pierwszych setów BKS Bostik ZGO przegrał wyjazdowe spotkanie z Developresem Rzeszów 3:2.

Spotkanie drużyn, które w tym sezonie nie ukrywają mistrzowskich aspiracji obfitowało w wiele długich wymian i zwrotów akcji. W pierwszym secie tylko sam początek należał do Developresu. Dobra gra bielszczanek w obronie oraz ataki nowych zawodniczek BKS-u: Julity Piaseckiej i Giulii Angeliny pozwoliły na szybkie wyrównanie, a w drugiej części seta na nieznaczne prowadzenie. Swoje dołożyła Kertu Laak i BKS Bostik ZGO wygrał pierwszą partię 25:22.

Drugi set był jeszcze bardziej wyrównany. Obie drużyny świetnie grały w obronie, większość wymian była bardzo długa. Prowadzenie obejmowały raz gospodynie, raz bielszczanki. Nadal świetnie grała Piasecka. Przy stanie 18:18 trzy punkty z rzędu zdobył BKS i wydawało się, że podopieczne trenera Bartłomieja Piekarczyka bez problemu wygrają tę partię. Rzeszowianki nie dały jednak za wygraną i doprowadziły do remisu 23:23. Bielszczanki nie zraziły się jednak takim obrotem sprawy i wygrały tę część spotkania 27:25.

Mimo przegrania dwóch setów rzeszowianki nie zamierzały rezygnować z walki o zwycięstwo. To właśnie do gospodyń należał początek trzeciej partii. Developres prowadził 9:6, potem 15:10. BKS zdobył jednak 5 punktów z rzędu i doprowadził do remisu 15:15, a potem objął prowadzenie 17:16 i 20:18. Rzeszowianki jednak nie dały za wygraną. Słabiej w tej części gry dysponowaną Marrit Jasper wyręczyły Brazylijka Sabrina Machado i Monika Fedusia, dzięki którym Developres wygrał seta 25:21.

W czwartym secie rzeszowianki poszły za ciosem. Co prawda w początkowej fazie walka była wyrównana, jednak od stanu 9:9 gospodynie systematycznie powiększały przewagę i wygrały tę partię pewnie 25:15.

O losach spotkania decydował tie-break. Ten lepiej zaczęły bielszczanki, które objęły prowadzenie 4:2, ale po dobrych zagrywkach Agnieszki Korneluk i nerwowych zagraniach siatkarek BKS-u zrobiło się 9:4 dla Developresu. Ostatecznie rzeszowianki wygrały tę partię 15:9 i cały mecz 3:2.

Developres Rzeszów – BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała 3:2 (22:25, 25:27, 25:21, 25:15, 15:9)

BKS Bostik ZGO: Julia Nowicka (2), Joanna Pacak (10), Kertu Laak (15), Giulia Angelina (11), Julita Piasecka (25), Marta Orzyłowska (7), Kinga Drabek (libero) oraz Martyna Borowczak (4)